website builder

© Copyright 2017 www.tatry-polskie.pl Małgorzata i Włodzimierz Wojtanowicz - Wszystkie prawa zastrzeżone.


rok 2015

05.01.2015

O godz. 15:05 do TOPR zadzwonili turyści informując, że szli szlakiem z Przysłopu na Małołączniak. Obecnie znajdują się na wysokości 2060 m ale nie mogą odnaleźć szlaku. Podali swoją pozycję za pomocą GPS. Ze względu na niebezpieczeństwo lawinowe i możliwość upadku z eksponowanego terenu ratownik kazał turystom czekać i nie ruszać się s miejsca. Z pomocą wyruszyła 6-osobowa ekipa ratowników. O godz. 18:40 dotarli na Kondracką Przełęcz, ale nawiązanie kontaktu z turystami nie powiodło się. Ratownicy ruszyli w kierunku Małołączniaka, gdzie o godz. 21:00 napotkali turystów. Po ogrzaniu, asekurując, sprowadzili ich do schroniska na Kondratowej, gdzie dotarli o północy, a stamtąd samochodem odwieźli do Zakopanego.


05.01.2015
O godz. 19:50 TOPR otrzymuje informację o grupie 6-osobowej turystów, którzy znajdują się w rejonie Wielkiego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Turyści widzą światła w schronisku, ale nie mogą do niego dojść ze względu na duże zaspy.. Ratownik pełniący dyżur w schronisku odnalazł turystów i o godz. 21:25 doprowadził ich do schroniska.

06.01.2015
O godz. 21:30 do TOPR zadzwoniła zaniepokojona żona informując, że jej mąż wyszedł na samotną wycieczkę granią Koszystej i do tej pory nie ma z nim żadnego kontaktu. Ratownicy sprawdzili wszystkie schroniska, ale turysta w żadnym się nie pokazał. Udało się ustalić miejsce gdzie był zaparkowany samochód. Po sprawdzeniu parkingu na Palenicy Białczańskiej okazało się, że turysta już odjechał. Poszukiwania zostały przerwane.

7.01.2015
O godz. 18:46 powiadomiono TOPR, że z wycieczki do Doliny Strążyskiej na którą wyszedł dnia poprzedniego, nie powrócił do miejsca zamieszkania samotny turysta. Sprawdzono schroniska i okazało się, że turysta zameldował się na nocleg w schronisku w Roztoce.

08.01.2015
O godz. 17:16 do TOPR zadzwonili turyści informując, że mają problem z podejściem do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Ze względu na zalegający śnieg, wiatr i ograniczona widoczność nie mogą poradzić sobie z podejściem prze Próg Stawiarski. Ratownik dyżurny poradził im, aby po własnych śladach wycofali się na Wodogrzmoty.

10.01.2015
Po godz. 14:00 rozpoczęto przygotowywać się do akcji poszukiwawczej grotołazów i nurków, którzy działali w Jaskini Kasprowej Niżnej. O godz. 14:50 TOPR otrzymał od nich informację, że wszystko jest w porządku. Są zmęczeni i zostaną na biwaku w jaskini w pobliżu otworu wejściowego. Działania odwołano.

12.01.2015
Bolesnej kontuzji barku doznała turysta w rejonie Jaskini Raptawickiej. Z Doliny Kościeliskiej została przewieziona do szpitala.

18.01.2015
O godz. 9:50 do TOPR zadzwoniła taterniczka informując, że przed chwilą na I wyciągu na Drodze „Wesołej Zabawy” na Mnichowej Babie odpadła prowadząca ten wyciąg jej koleżanka. Spadła do podstawy ściany. Ma uraz kręgosłupa, niepamięć wsteczną i uraz głowy. Z powodu zalegającej mgły nie można było użyć śmigłowca w akcji. Ratownicy pełniący dyżur w schronisku oraz ratownicy uczestniczący w szkoleniach w tamtym rejonie włączyli się do akcji. O godz. 10:38 pierwsi ratownicy dotarli do poszkodowanej. Okazało się, że taterniczka pomimo 10-metrowego upadku jest w dobrej formie. Wykluczono złamanie podstawy czaszki oraz uraz kręgosłupa. Po opatrzeniu ranna została przetransportowana do schroniska w Morskim Oku. O godz. 12::50 została karetką TOPR przewieziona do szpitala. W akcji udział brało 13 ratowników.

19.01.2015
O godz. 13:57 do TOPR zadzwonił turysta informując, że podczas zejścia z Zawratu w kierunku Pięciu Stawów Polskich ok. 200 m poniżej Zawratu jego współtowarzyszka doznała bolesnego urazu kolana – zwichnięcia rzepki i nie jest w stanie schodzić. O godz. 14:20 wystartował śmigłowiec, ale ze względu na gęstą mgłę i ograniczoną widoczność musiał zawrócić. O godz. 15:00 z centrali na Wodogrzmoty wyruszyła 6-osobowa ekipa ratowników z zadaniem dotarcia do poszkodowanej, opatrzeniem i transportem do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. O godz. 15:40 wyruszyła druga ekipa ratowników, która zabrała quada i 400 m liny dynema potrzebnej do opuszczenia rannej Progiem Stawiarskim. O godz. 17:30 I grupa ratowników dotarła na nartach skiturowych do schroniska w Stawach, stamtąd skuterem ratownicy zostali podciągnięci pod morenę Czarnego Stawu i dalej na nartach skiturowych o godz. 18:30 dotarli do kontuzjowanej turystki. Po opatrzeniu, ogrzaniu i zapakowaniu do noszy SKED o godz. 19:38 rozpoczęto transport poszkodowanej. Najpierw asekurując, przez najbardziej stromy odcinek terenu ranną opuszczono 180 m na linach i dalej nad Wielki Staw. Stamtąd, wykorzystując skuter w rejon schroniska, gdzie dalszy transport przez Próg Stawiarski i dalej Fuadem na Wodogrzmoty przejęła druga grupa ratowników. O godz. 23:00 ranną przekazano karetce pogotowia. Akcja zakończyła się o 1:00 w nocy.

21.01.2015
Z powodu upadku urazu ręki doznała turystka. Z Murowańca została przewieziona do szpitala.

21.01.2015
Po godz. 16:00 do TOPR zadzwonili turyści informując, że znajdują się w masywie Małołączniaka. Jest mgła, pada śnieg, zapada zmrok, a oni mają problem z odnalezieniem szlaku w kierunku Przełęczy pod Kopą Kondracką i dalej na Kondratową. Turyści telefonicznie zostali naprowadzeni na szlak i bezpiecznie dotarli do schroniska na Kondratowej.

22.01.2015
Taternik z kontuzja nogi z Hali Gąsienicowej został przewieziony do szpitala.

23.01.2015
O godz. 12:00 ratownik pełniący dyżur na Kasprowym Wierchu asekurując wyprowadził stromym, zalodzonym odcinkiem szlaku w górnej części Kotła Gąsienicowego turystkę z 10-lentnią dziewczynką, które idąc bez raków miały problem z wyjściem na Kasprowy.

23.01.2015
O godz. 14:36 do TOPR zadzwoniła turysta informując, że podczas zejścia z progu Czarnego Stawu do Morskiego Oka mimo raków ześlizgnęła się ze szlaku i ma problemy z poruszaniem się po stromym, twardym śniegu. Ratownik pełniący dyżur w Morskim Oku pospieszył z pomocą. Podchodząc we mgle nie napotkał turystki. Dopiero drugi ratownik dostrzegł przez mgłę turystkę znajdującą się pod Bulą pod Bandziochem. Asekurując ratownicy sprowadzili turystkę w bezpieczne miejsce. Prawdopodobnie turystka zaczęła schodzić po śladach taterników w weszła w eksponowany teren.

24.01.2015
Na szlaku nad Smreczyński Staw turystka poślizgnęła się i upadła doznając bolesnej kontuzji nogi. 4-osobowa ekipa ratowników pospieszyła z pomocą. Po udzieleniu pierwszej pomocy w pulkach została przetransportowana na Ornak i dalej samochodem do szpitala.

24.01.2015
Urazu nogi doznał taternik. Z Morskiego Oka został przetransportowany do szpitala.

25.01.2015
Turysta idący z Przełęczy pod Kopą Kondracką w kierunku Kasprowego we mgle zgubił szlak. Ponieważ turysta podał nr słupka granicznego, ratownik dyżurny poinformował go, gdzie się znajduje i w jakim kierunku ma iść. Dzięki łączności telefonicznej turysta bezpiecznie dotarł na Kasprowy.

26.01.2015
TOPR został powiadomiony, że na trasie na Rusińskim Wierchu leży nieprzytomny snowboardzista. Ratownicy pospieszyli z pomocą. Stan był poważny, więc wezwany został śmigłowiec, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Ze względu na urazy neurologiczne został on przetransportowany do kliniki w Krakowie. Jak się okazało, młody mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

28.01.2015
Podczas schodzenia z Kasprowego Wierchu w kierunku Myślenickich Turni Turystka doznała bolesnej kontuzji nogi, uniemożliwiającej dalsze schodzenie. Ratownicy w grupie 5-osobowej ekipy wyjechała samochodem na Myślenickie Turnie i dalej kolejką na Kasprowy Wierch. Stamtąd schodząc szlakiem natrafili na oczekującą na pomoc turystkę. Po udzieleniu pierwszej pomocy w pulkach przetransportowano ją na Myślenickie Turnie i dalej samochodem do Kuźnic, a stamtąd karetką do szpitala.

30.01.2015
Turystka doznała kontuzji nogi pod Progiem Stawiarskim. Ratownik pełniący dyżur w Dolinie Pięciu Stawów wyruszył do poszkodowanej oraz z centrali 2-osobowa ekipa ratowników. Po udzieleniu pierwszej pomocy kobieta została przewieziona do szpitala.

30.01.2015
W rejonie Siklawy zeszła lawina zabierając i częściowo zasypując trzech turystów. Jak się okazało, zanim na lawinisko dotarli ratownicy, turyści sami się odkopali i o własnych siłach dotarli do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

30.01.2015
O godz. 18:30 TOPR otrzymał wiadomość z policji, że poszukiwani są dwaj księża, którzy rano wyszli z Wierchu Porońca zamiarem dotarcia przez Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Nie zabrali ze sobą telefonów, a ich samochód nadal stoi na parkingu na Wierch Porońcu. Ekipa ratowników o godz. 20:00 udała się w rejon Rusinowej Polany , Gęsiej Szyi, Polany Waksmundzkiej. Polany pod Wołoszynem. Z Murowańca dwóch ratowników sprawdza szlak z Hali na Polanę Waksmundzką i dalej na Psią Trawkę. O godz. 121:40 ratownicy napotkali poszukiwanych turystów w okolicy Żółtego Potoku i sprowadzają ich do Murowańca. Tego dnia wiał silny wiatr, była zamieć i padał śnieg. Warunki nie nadawały się do wysokogórskich wycieczek.

3/4.02.2015
O godz. 2:10 do TOPR zadzwonił turysta idący Doliną Joworzynki, że słyszy w dolinie wołanie o pomoc. Niestety, nie może określić z którego kierunku dochodzi głos. Na poszukiwania wyruszyła 4-osobowa ekipa ratowników. O godz. 4:42 udało się odnaleźć turystę i asekurując sprowadzić go do Kuźnic i karetką do szpitala. Ze względu na trudności komunikacyjne nie udało się dowiedzieć z jakiego powodu turysta znalazł się w lesie poza szlakiem.

05.02.2015
W rejonie Kalatówek turystka doznała urazu stawu skokowego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

05.02.2015
W rejonie Siwej Przełęczy jeden z turystów dostał silnych boleści brzucha uniemożliwiające dalsze poruszanie się o własnych siłach. Ratownicy udali się śmigłowcem. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został sprowadzony w miejsce, skąd przy użyciu windy został wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

08.02.2015
O godz. 14:12 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że szła ż Myślenickich Turni na Kasprowy Wierch, ale w zawiei zgubiła szlak. Znajduje się pod linami wyciągu na Goryczkowej. Nie ma siły brnąc w głębokim śniegu i jest jej zimno. Ratownik pełniący dyżur na Kasprowym pospieszył z pomocą. O godz. 14:37 ratownik odnalazł kobietę. Torując jej drogę doprowadził na Kasprowy Wierch.

09.02.2015
O godz. 12:50 w rejonie wierzchołka Beskidu ratownik napotkał błąkającego się we mgle i zamieci, nie mogącego odnaleźć szalu na Kasprowy 54-letniego turystę z Warszawy. Turysta został doprowadzony do budynku kolejki na Kasprowym Wierchu.

12.02.2015
O godz. 12:49 do TOPR zadzwonił turysta informując, że znajduje się w rejonie Czuby Goryczkowej. Przed chwilą zsunął się kilka metrów z grani po stromym śniegu. Nie ma raków, czekana oraz odpowiednich do zimowej wędrówki umiejętności. Nie da rady kontynuować wycieczki i prosi o pomoc. Ratownicy udali się śmigłowcem desantując w pobliżu turysty. Po założeniu uprzęży ewakuacyjnej 36-letni turysta z Łodzi wraz z ratownikiem został wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do Zakopanego.
 
12.02.2015
O godz. 13:48 TOPR otrzymał informację, że w rejonie Suchych Czub Kondrackich znajduje się dwoje turystów z Rzeszowa, którzy z Przełęczy pod Kopą Kondracką wędrują w kierunku Kasprowego Wierchu. Torowanie w głębokim śniegu znacznie spowalnia i utrudnia wędrówkę oraz wymaga sporo sił. Proszą o pomoc. Ponieważ nad grań nadciągnęła mgła, śmigłowiec nie mógł zostać użyty. Ratownik pełniący dyżur na Kasprowym Wierchu pospieszył z pomocą. Napotkał turystów w rejonie Czuby Goryczkowej. O godz. 17:00 doprowadził ich na Kasprowy Wierch.

13.02.2015
63-letni skialpinista z Francji doznał kontuzji nogi w rejonie Zadniego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Ratownicy udali się śmigłowcem. Udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, założyli uprząż ewakuacyjną, wraz z ratownikiem wciągnęli na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowali do szpitala.

13.02.2015
Kontuzji nogi z powodu poślizgnięcia i upadku doznała 81-letnia turystka. Z Doliny Kościeliskiej została przetransportowana do szpitala.

13.02.2015
Z rejonu Wiktorówek do szpitala przewieziono 33-letnią turystkę skarżącą się na silne dolegliwości gastryczne.

14.02.2015
Bolesnej kontuzji nogi w wyniku upadku doznał turysta na szlaku pomiędzy Kalatówkami a Kondratową. Został przetransportowany do szpitala.

16.02.2015
W wyniku upadku urazu nogi doznała turystka na Kalatówkach. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

16.02.2015
Podczas zejścia z Gubałówki turystka doznała kontuzji nogi.

16.02.2015
Podczas zejścia z Doliny Pięciu Stawów Polskich turysta upadł i uszkodził nogę. Ratownik skuterem dojechał pod Próg Stawiarski. Po udzieleniu pierwszej pomocy zwiózł turystę na Wodogrzmoty.

17.02.2015
Na Kalatówkach podczas zjazdu na sankach kontuzji nogi doznała młoda dziewczyna. Została samochodem przewieziona do szpitala.

17.02.2015
77-letnia turystka upadając doznała bolesnej kontuzji barku. Z Ornaku została przewieziona do szpitala.

18.02.2015
Urazu nogi doznał 25-letni turysta. Z Kondratowej do Kuźnic został przewieziony skuterem.

20.02.2015
Z Doliny Pięciu Stawów Polskich do szpitala został przetransportowany śmigłowcem turysta, który wędrując na nartach skitourowych doznał bolesnego urazu nogi.

20.02.2015
Z Kotła Gąsienicowego przetransportowano dwie narciarki. Jedną z podejrzeniem urazu kręgosłupa, drugą z bolesnym urazem kolana.

20.02.2015
Po godz. 15:00 do szpitala została przewieziona samochodem młoda turystka z Hali Gąsienicowej. Kobieta upadając uderzyła głową o twarde zalodzone podłoże, a objawy wskazywały, że mogło dojść do wstrząśnienia mózgu.

21.02.2015
O godz. 13:55 w rejonie progu Zmarzłego Stawu niewielka lawina zabrała jednego taternika, który podczas spadania doznał urazu kręgosłupa. Na szczęście nie został zasypany. Ze względu na silny wiatr śmigłowiec nie mógł być użyty w akcji. Z Hali Gąsienicowej z pomocą pospieszyła 4-osobowa ekipa ratowników. Po opatrzeniu przetransportowali poszkodowanego na Halę Gąsienicową, dalej skuterem na Brzeziny, gdzie o godz. 18:27 przekazano go karetce pogotowia.

21.02.2015
Pod Rysą Strzelskiego taternik został strącony przez niewielką deskę śnieżną. W wyniku upadku doznał mocnych potłuczeń. Ratownik dotarł do oczekującego na pomoc taternika i udzielił pierwszej pomocy. Taternik został przetransportowany na Włosienicę, ponieważ karetka nie mogła dojechać do schroniska.

22.02.2015
Do TOPR zadzwoniły dwie turystki, które znajdowały się w okolicach Trzydniowiańskiego Wierchu. Wiatr zawiał szlak i ich ślady, a one nie wiedzą jak dalej iść, ani jak zawrócić. Kobiety zostały przetransportowane do Zakopanego. 

23.02.2015
Ratownicy zostali przetransportowani śmigłowcem w rejon poszukiwań zaginionych turystów. Udało się ustalić, że poszukiwani turyści zeszli z Zawratu na stronę Pięciu Stawów. Poszukiwania koncentrowały się w Dolinie Pustej, na dostrzeżonych tam lawiniskach. Kilkunastu ratowników brało udział w poszukiwaniach, załoga śmigłowca i psy lawinowe. Niestety, tego dnia nie udało się natrafić na żaden ślad poszukiwanych.

23.02.2015
O godz. 15:16 do TOPR zadzwonili turyści, którzy zgubili się w masywie Starorobociańskiego Wierchu. Ponieważ mieli GPS udało się ustalić dokładne namiary. Ratownik polecił im, aby schodzili Doliną Raczkową. Turyści o godz. 17:30 bezpiecznie dotarli do wylotu doliny.

24.02.2015
Kontynuowano poszukiwania zaginionych turystów. W Dolinie Pięciu Stawów ratownicy z psami lawinowymi i trzema ratownikami HZS przeszukiwali lawinisko w Dolinie Pustej – bez rezultatu. Kolejne lawiniska w rejonie Siklawy, a drugie w rejonie Świstówki. Podczas przeszukiwania systemem RECCO lawiniska pod Siklawą ratownicy natrafiają na jednego z turystów pod ponad metrową warstwą śniegu. A później odkopują i wydobywają spod ponad dwumetrowej warstwy śniegu drugiego. Ciała przetransportowano na Wodogrzmoty i przekazano przedsiębiorstwu pogrzebowego. W akcji brało udział 22 ratowników i 4 psy lawinowe.

24.02.2015
O godz. 20:30 do TOPR przyszła zaniepokojona żona informując, że w południe jej mąż wyszedł na biegówki do Kościeliskiej i jeszcze nie powrócił. Jeden z ratowników udał się w tamten rejon. O godz. 21:35 z policji przyszła informacją, że poszukiwany, będąc w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policję do wytrzeźwienia.

25.02.2015
Po godz. 23:00 do TOPR dociera informacja, że 30-letni turysta z Krakowa będący pod wpływem alkoholu wyszedł z Kuźnic w kierunku Boczania. Prawdopodobnie wyszedł w celu samobójczym. Ratownicy wyruszają na poszukiwania. Tymczasem policji udaje się natrafić na poszukiwanego. Akcja zostaje odwołana.

03.03.2015
Z Doliny Kościeliskiej do szpitala została przetransportowana turystka , która w wyniku upadku doznała kontuzji nogi.

03.03.2015
Bolesnego urazu stawu skokowego doznała turystka na Hali Pisanej. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratownicy przetransportowali kobietę do szpitala.

03.03.2015
Po godz. 18:30 do TOPR zadzwonił narciarz, który zjeżdżając z Kalatówek do Kuźnic zgubił swojego kolegę. Udało mu się do niego dodzwonić, a kolega nie był w stanie powiedzieć w jakim rejonie lasu się znajduje. Powiedział, że jest mu zimno i nie może założyć butów.5-osobowa ekipa ratowników wyruszyła na poszukiwania. O godz. 19:40 został odnaleziony i zwieziony do Kuźnic. Odmówił transportu do szpitala. Przyczyną całego zamieszania był alkohol.

04.03.2015
Z Kalatówek do szpitala została przetransportowana 84-letnia turystka z silnym krwotokiem.

07.03.2015
Podczas zawodów biegowych w Chochołowie na trasie stracił przytomność 70-letni zawodnik. Obecni na zawodach ratownicy TOPR rozpoczęli reanimację. Na miejsce przyleciał śmigłowiec, a zabiegi były kontynuowane przez cały czas w drodze do szpitala. Niestety, nie udało się uratować zawodnika.

07.03.2015
W Dolinie Chochołowskiej w wyniku upadku bolesnej kontuzji barku doznał turysta. Samochodem został przewieziony do szpitala.

07.03.2015
Po godz. 20:00 zadzwonił 63-letni turysta do TOPR informując, że schodzi z Furkaski na Juraniową Przełęcz. Jest bardzo zmęczony, bolą go kolana i na dodatek przestała świecić czołówka. 2-osobowa ekipa ratowników udała się z pomocą. O godz. 21:30 ratownicy dotarli do turysty, sprowadzili go na Huciska i samochodem zwieźli do Zakopanego.

08.03.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala został przetransportowany taternik, który podczas wspinaczki doznał urazu kolana.

09.03.2015
Dwóch turystów wybrało się na Świnicę. Podczas zejścia w kierunku Zawratu, będąc w rejonie Niebieskiej Turni, ze względu na zapadający zmrok postanowili zabiwakować. Przed godz. 6:00 nawiązano z nimi kontakt telefoniczny. Poinformowali TOPR, że czują się dobrze i schodzą w kierunku Zawratu. O godz. 9:17 turyści zawiadomili TOPR, że jednak nie dadzą rady zejść o własnych siłach. Są zmęczeni, odwodnieni, maja zawroty głowy. Ratownicy udali się śmigłowcem. Po desancie założyli oczekującym na pomoc turystom uprzęże ewakuacyjne, wciągnęli winda na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowali do Zakopanego. Turyści nie byli przygotowani do wędrowania trudnym szlakiem w zimowych warunkach, jakie panują w Tatrach.

09.03.2015
O godz. 15:55 do TOPR zadzwonił jeden z trzech taterników, którzy od północy chcieli wejść na Szczerbę ( w masywie Giewontu). Są pod przełęczą, ale opadli z sił, a panujące warunki nie pozwalają im bezpiecznie wyjść na przełęcz. Ratownicy śmigłowcem udali się na miejsce. Dostrzegli taterników ok. 50 m poniżej przełęczy. Po desancie na Szczerbie i założeniu stanowiska ratownicy zjechali do oczekujący na pomoc taterników. Asekurując, wyprowadzili ich na Przełęcz, skąd sprowadzili na Kondratową, gdyż zapadający zmrok uniemożliwił użycie śmigłowca.

09.03.2015
O godz.21:17 do TOPR zadzwoniła zaniepokojona turysta informując, że szła ze znajomym z Doliny Chochołowskiej Ścieżką nad Reglami. Około godz. 12:00 rozstali się po stronie doliny Chochołowskiej. Ona zawróciła, jej znajomy postanowił dotrzeć do Doliny Koscieliskiej. O godz. 20:00 rozmawiała z nim przez telefon. Znajomy powiedział jej, że zgubił okulary, złamał kijek, jest ciemno, a on nie ma światła i nie wie, gdzie jest. 8-osobowa grupa ratowników wyruszyła na poszukiwania. Przed godz. 23:00 ratownicy odnaleźli w rejonie Polany Huty Lejowe poszukiwanego turystę i sprowadzili go do wylotu Doliny Lejowej, skąd samochodem przewieziono go do Zakopanego. Okazało się, że kilka dni wcześniej poszukiwano nocą tego samego turysty w rejonie Furkaski. Widać, że tamto wydarzenie nic go nie nauczyło.

14.03.2015
O godz. 23:00 ratownik pełniący dyżur w Morskim Oku poinformował centralę, że ze wspinaczki na Kazalnicy Cubryńskiej nie powrócił dwuosobowy zespół taterników. Od dłuższego czasu widać ich światła w tym samym miejscu w ścianie. W tamten rejon udał się ratownik z Morskiego Oka i nawiązał kontakt głosowy z taternikami. Okazało się, że podczas ściągania liny po kolejnym zjeździe, ta się zaklinowała. Taternicy stwierdzili, że dadzą sobie radę sami. Nie potrzebują pomocy. Ratownik powrócił do schroniska.

17.03.2015
Podczas zjazdu do Kuźnic upadła, doznając bolesnej kontuzji kolana 70-letnia narciarka. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowana została skuterem zwieziona do Kuźnic i przewieziona do szpitala.

20.03.2015
Na szlaku z Czerwonej Przełęczy do Doliny Strążyskiej mężczyzna skarżył się na pieczenie w klatce piersiowej. Do TOPR zadzwoniła jego żona informując, że mąż czuje się coraz gorzej, aż stracił przytomność. Ratownicy udali się śmigłowcem. Desantowało się dwóch ratowników, którzy rozpoczęli zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Turystę włożono na deskę Auto-Plus i do noszy, w których wraz z ratownikiem został windą wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca. Niestety, 48-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

21.03.2015
Do TOPR zadzwonił narciarz skitourowy informując, że podczas zjazdu w kierunku Wielkiego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich upadł i doznał bolesnej kontuzji nogi. Ratownicy udali się śmigłowcem. Po udzieleniu pierwszej pomocy rannego śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

23.03.2015
O godz. 16:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wraz ze znajomą podchodzili jakimś żlebem w rejon Skrajnego Granata. Weszli eksponowany teren, z którego boją się ruszyć. Ratownicy udali się śmigłowcem i przetransportowali turystów do Zakopanego. Przyczyną zdarzenia był brak znajomości topografii tego rejonu i problemy z poruszaniem się zimą w eksponowanym terenie.

28.03.2015
W Dolinie Goryczkowej na ścieżce dojściowej do dolnej stacji wyciągu bolesnej kontuzji stawu skokowego doznała narciarka skitourowa. Wyruszyła 4-osobowa ekipa ratowników. Po zaopatrzeniu ranna została skuterem zwieziona do Kuźnic i przekazana załodze karetki pogotowia.

06.04.2015
O godz. 8:50 do TOPR zadzwonił narciarz, który zjeżdżając z Przełęczy pod Kopą Kondracką wywrócił się i doznał kontuzji kolana. 3-osobowa ekipa ratowników pospieszyła z pomocą. Udzielili narciarzowi pierwszej pomocy, przewieźli do Kuźnic i dalej do szpitala.

06.04.2015
Na drodze z Kuźnic na Kalatówki upadła, doznając kontuzji stawu skokowego turystka. Ratownicy pojechali samochodem i przewieźli poszkodowaną do szpitala.

10.04.2015
Na szlaku na Ciemniak w okolicy „Pieca” upadła i złamała nogę turystka. Ranna została zaopatrzona następnie windą wciągnięta na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

11.04.2015
Z Doliny Goryczkowej przetransportowano śmigłowcem snowboardzistę, który podczas zjazdu upadł, doznając chwilowej utraty przytomności.

11.04.2015
Do szpitala przetransportowano śmigłowcem narciarkę i snowboardzistę z kontuzją kolana i złamaniem ręki.

11.04.2015
Po godz. 17:00 z Hali Gąsienicowej na Brzeziny, do oczekującej tam karetki pogotowia przetransportowano turystę, który upadając doznał bolesnej kontuzji barku.

12.04.2015
Z Wiktorówek do szpitala przewieziona została dziewczynka, która upadając mocno zraniła nogę.

14.04.2015
Turystka doznała kontuzji nogi. Z doliny Pięciu Stawów Polskich została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

14.04.2015
Po godz. 15:30 do TOPR zadzwonił turysta informując, że na szlaku w pobliżu Polany Waksmundzkiej napotkał osłabionego mężczyznę, który nie ma sił by dalej wędrować. 2-osobowa ekipa ratowników wyruszyła z centrali na Psią Trawkę, a z Murowańca wyjechał skuterem ratownik. O godz. 16:50 dotarli do osłabionego turysty. Skuterem przewieźli go na Psią Trawkę i dalej samochodem do Zakopanego.

16.04.2015
O godz. 6:40 do TOPR dotarła informacja, że na płd. brzegu Morskiego Oka leży w śniegu mocno wychłodzony mężczyzna. Ratownicy polecieli śmigłowcem. Założyli wychłodzonemu mężczyźnie pakiety grzewcze. Po zapakowaniu do śpiwora i noszy mężczyzna został włożony na pokład śmigłowca i przetransportowany do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był na tyle w dobrej formie, że transport do Krakowa nie był konieczny. Ze względu na utrudniony kontakt nie można było precyzyjnie dowiedzieć się, jak doszło do tego zdarzenia.

19.04.2015
W Dolinie Kondratowej turystka doznała bolesnej kontuzji nogi. Została przewieziona do szpitala.

19.04.2015
Kontuzji podudzia doznała 50-letnia turystka. Ze szlaku na Kondratową została przewieziona do szpitala.

19.04.2015
O godz. 15:13 do TOPR zadzwonił turysta informując, że przed chilą zeszła lawina, która zabrała trzy osoby. Z pokładu śmigłowca desantowali się ratownicy oraz pies lawinowy nad Czarnym Stawem pod Rysami. Okazało się, że porwane przez lawinę osoby są na powierzchni. Jedna z nich ma uraz nogi i potłuczenia, a pozostałe nie odniosły obrażeń. Ratownicy przeszukali lawinisko, aby upewnić się, że nie ma więcej poszkodowanych osób. Rannego turystę śmigłowcem przetransportowano do szpitala, a dwóch turystów sprowadzono do schroniska nad Morskim Okiem.

25.04.2015
W Dolinie Pięciu Stawów Polskich turysta doznał bolesnej kontuzji stawu skokowego. Poszkodowany został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

25.04.2015
Znad Czarnego Stawu Gąsienicowego przetransportowano do szpitala turystę skarżącego się na silne dolegliwości sercowe.

26.04.2015
Przed godz. 18:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że jest w masywie Świnicy. Jest mgła, silny wiatr, a on stracił orientację i nie może odnaleźć szlaku. Ratownicy wyruszyli z centrali. Po wyjechaniu kolejką na Kasprowy Wierch po godz. 19:00 odnaleźli turystę w pobliżu wierzchołka Świnicy. Po ogrzaniu, asekurując sprowadzili go na Halę Gąsienicową i dalej samochodem przewieźli do Zakopanego.

27.04.2015
O godz. 18:50 do TOPR zadzwonił turysta informując, że w trójkę są w rejonie Ciemniaka. Turystka jest w panice i boi się dalej iść. Robi się ciemno, wieje wiatr, mgła ogranicza widoczność. Ratownicy sugerują, by po śladach szli na Zahradziska. Przed godz. 20:00 turysta dzwoni do TOPR. Okazuje się, że nie posłuchali rady i idą w kierunku Małołączniaka. Ratownicy proszą, aby szli w kierunku Przełęczy pod Kopą Kondracką i dalej na Kondratową.. O godz. 22:48 turyści informują, że są w rejonie Kopy Kondrackiej. Wieje silny wiatr, który ich wychładza. Na dodatek turystka zgubiła …jednego buta. Proszą o pomoc w zejściu. Wyrusza 3-osobowa ekipa ratowników wraz z butem, aby założy ć go turystce. O godz. 1:25 ratownicy docierają do turystów. Po ogrzaniu, asekurując, sprowadzają ich na Kalatówki i dalej samochodem do Zakopanego. Wyprawa zakończyła się o godz. 5:20.

28.04.2015
Przed godz. 14:00 Do TOPR zadzwonił turysta informując, że znajduje się w rejonie Zamarłej Turni. Zgubił szlak we mgle. Jest dobrze wyposażony i będzie czekał na ratowników. Ze względu na mgły śmigłowiec doleciał tylko do Doliny Koziej. Stamtąd ratownicy przez Kozią Przełęcz udali się na Zararłą Turnię. O godz. 16 dotarli do turysty, który znajdował się na wierzchołku Zamarłej Turni. Asekurując, sprowadzili go do Murowańca i dalej samochodem do Zakopanego.

28.04.2015
Z powodu upadku turystka złamała rękę. Z Doliny Kościeliskiej została przewieziona do szpitala.

29.04.2015
O godz. 16:05 do TOPR zadzwonił skialpinista informując, że wraz z kolegą podchodzą stromym, zalodzonym żlebem na Czarny Mięguszowiecki Szczyt. Przed chwilą złamał mu się rak. Z jednym rakiem nie da rady bezpiecznie się poruszać. Prosi o pomoc. Ratownicy z pokładu śmigłowca desantowali się na wierzchołku. Po dojściu do skialpinisty założyli mu uprząż ewakuacyjną i wyprowadzili na wierzchołek. Tam narciarz podziękował ratownikom za pomoc. Założył narty i zjechał do Doliny Hińczowej.

30.04.2015
Urazu kolana doznała uczestniczka szkolnej wycieczki. Poszkodowana z Doliny Strążyskiej została przewieziona do szpitala.

01.05.2015
Do TOPR zadzwoniła turystka informując, że podczas podejścia z Myślenickich Turni na Kasprowy Wierch zasłabła jej 18-letnia córka. Z pomocą pospieszyła 4-osobowa ekipa ratowników. Po zaopatrzeniu przetransportowali ją na Myslenickie Turnie i dalej samochodem zwieźli do szpitala.

01.05.2015
O godz. 22:00 do TOPR dotarła informacja, że podczas zejścia z Krzyżnego dwoje turystów zgubiło szlak. Jeden z nich uszkodził sobie raki, a w stromym żlebie zalega twardy śnieg. Z centrali wyruszyła 4-osobowa ekipa ratowników. O kolo godz. 3:00 dotarli do turystów. Asekurując, około 5:30 doprowadzili ich do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

02.05.2015
Podczas zejścia Progiem Stawiarskim do Doliny Roztoki turysta upadając doznał bolesnego urazu barku. Z pomocą pospieszyła 4-osobowa ekipa ratowników. W trakcie udzielania pomocy okazało się, że kontuzja jest tak bolesna, że turysta nie da rady schodzić. Wezwano śmigłowiec, który z zawisu podebrał rannego przetransportował do szpitala.

05.05.2015
TOPR otrzymał telefon od turystki, której pękł żylak, a ona ma problem z zatamowaniem krwawienia. Ratownicy udali się do wylotu Doliny Białego, udzielili pierwszej pomocy i przewieźli turystkę do szpitala.

07.05.2015
W okolicy Kępy po stronie Świstówki, na szlaku ze stawów do Morskiego Oka, upadł doznając bolesnej kontuzji barku turysta. Ratownicy udali się śmigłowcem. Po udzieleniu pierwszej pomocy został wciągnięty windą na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

07.05.2015
Podczas zejścia ze Świnicy szlakiem w kierunku Zawratu utknęło troje turystów w trudnym dla nich terenie. Ratownicy ze śmigłowca dostrzegli turystów na trawersie pod Zawratową Turnią. Po desancie założyli turystom uprzęże ewakuacyjne, windą wciągnęli na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowali do Zakopanego. Turyści nie byli przygotowani sprzętowo i mentalnie na wędrowanie szlakiem, na którym panowały nadal w pełni zimowe warunki.

08.05.2015
Uczestniczka szkolnej wycieczki doznała kontuzji nogi. Ze szlaku prowadzącego do Jaskini Mylnej została przetransportowana do szpitala.

10.05.2014
Do TOPR zadzwonił turysta prosząc o pomoc. Znajduje się na szlaku z Giewontu do Doliny Strążyskiej, poniżej Siodłowej Przełęczy. Jest bardzo osłabiony, wymiotuje, ledwo idzie. Z pomocą pospieszyli ratownicy, którzy spotkali turystę w Dolinie Strążyskiej, skąd samochodem przewieźli go do szpitala.

12.05.2015
Do TOPR zadzwonił turysta z informacją, że będąc na Granatach przed chwilą poślizgnął się na twardym śniegu, zsunął się z grani kilkanaście metrów i zatrzymał się w tromym, eksponowanym terenie. Boi się ruszyć, by nie spaść w przepaść. . Z pokładu śmigłowca ratownicy dostrzegli turystę na wschodnich zboczach Pośredniego Granata, po stronie Doliny Buczynowej. Po desancie ratownicy założyli turyście uprząż ewakuacyjnej, wciągnęli na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala. Turysta miał wielkie szczęście, gdyż upadek do Doliny Buczynowej byłby tragiczny w skutkach.

12.05.2015
O godz. 18:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wraz z żoną schodzą z Przełęczy pod Kopą Kondracką. Żona jest przerażona schodzeniem po stromym śniegu i nie jest w stanie zrobić kroku w dół. Potrzebuje pomocy. Ratownicy pospieszyli z pomocą. O godz. 18:45 turysta ponownie poinformował ratowników, że przypadkowym turystom udało się sprowadzić żonę ze stromego odcinka, a pomoc będzie niepotrzebna. Ratownicy odwołali akcję.

13.05.2015
TOPR otrzymał informację od turystki, która wraz z koleżanką były na wierzchołku Świnicy. Przed chwilą koleżanka, która leczy się na arytmię serca, straciła przytomność. Po jej odzyskaniu nadal czuła się słabo i nie dała rady zejść ze Świnicy. Ratownicy desantowali się w pobliżu turystek. Po założeniu uprzęży ewakuacyjnych zostały one wciągnięte windą na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowane do Zakopanego.

15.05.2015
O godz. 12:37 zestresowany niemiecki turysta zadzwonił do TOPR z informacją, że przed chwilą z Małego Koziego Wierchu na stronę Hali Gąsienicowej spadł jakiś turysta. Ratownicy dostrzegli leżącego mężczyznę u wylotu Żlebu Honoratka. Po desancie w pobliżu leżącego ratownicy stwierdzili zgon 33-letnigo turysty z Kętrzyna w wyniku wielonarządowych obrażeń, spowodowanych upadkiem z wysokości. Prawdopodobną przyczyną upadku była utrata równowagi spowodowana zahaczeniem rakiem o nogawkę spodni, a doszło do tego na eksponowanym odcinku grani.

16.05.2015
O godz. 15:26 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że wraz ze znajomą są na Szpiglasowej Przełęczy. Nie mają siły bezpiecznie zejść, są wyczerpane. Ratownicy udali się śmigłowcem, desantowali się w pobliżu oczekujących na pomoc turystek. Po założeniu uprzęży ewakuacyjnych zostały one windą wciągnięte na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowane do Zakopanego.

16.05.2015
W rejonie Rysy, około 200 m poniżej wierzchołka Rysów znajdowało się dwóch turystów , którzy nie posiadali raków ani czekana. Znajdowali się w eksponowanym miejscu, z którego bali się ruszyć, by nie spaść po stromym i twardym śniegu. Na pomoc turystom udali się ratownicy śmigłowcem. Z pokładu dostrzegli turystów w płn.-zach. ścianie Rysów, kilkanaście metrów nad Rysą. Po desancie w Rysie ratownicy doszli do oczekujących na pomoc turystów. Asekurując, sprowadzili ich do Rysy i dalej na Grzędę Rysów. Stąd turyści zostali windą wciągnięci na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowani do Zakopanego. Turyści zupełnie nieprzygotowani mentalnie i sprzętowo chcieli w zimowych warunkach wejść na Rysy.

20.05.2015
O godz. 13:19 do TOPR zadzwonił turysta informując, że na szlaku z Doliny Pańszczycy na Krzyżne obsunęła się w żlebie po stromym twardym śniegu jego znajoma. Jest ranna, potrzebuje pomocy. Ratownicy udali się śmigłowcem i desantowali w pobliżu miejsca wypadku. Po udzieleniu pierwszej pomocy ranna została wciągnięta na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowana do szpitala.. W wyniku kilkudziesięciometrowego zsuwania się i uderzeń o wystające kamienie 27-letnia turystka doznała urazu nóg, mocnych otarć i potłuczeń.
22.05.2015
W rejonie Czerwonej Przełęczy w wyniku upadku kontuzji nogi doznała 14-letnia uczestniczka szkolnej wycieczki. 6-osobowa ekipa ratowników pospieszyła z pomocą. Po dotarciu udzielono pierwszej pomocy, w noszach Konga zniesiono do Doliny Strążyskiej i samochodem do szpitala.

27.05.2015
Z powodu upadku uczestniczka szkolnej wycieczki złamała rękę. Z rejonu Włosienicy została przewieziona do szpitala.

28.05.2015
Do TOPR zadzwonili turyści informując, że schodząc z Rysów w rejonie „Kamienia” spotkali siedzącego turystę, który nie był przygotowany do wędrówki po twardym, stromym śniegu. Ratownicy desantowali się w pobliżu czekającego 24-letniego turysty z Warszawa. W uprzęży ewakuacyjnej został windą wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do Zakopanego. Turysta był kompletnie nieprzygotowany do wycieczki trudnym szlakiem na którym panowały w pełni zimowe warunki.

29.05.2015
Podczas podejścia na Zawrat turystka zgubiła szlak. Weszła w eksponowany teren, z którego nie była w stanie się wydostać. Ratownicy ze śmigłowca dostrzegli turystkę w płn. ścianie Małego Koziego Wierchu, około 40 m poniżej wierzchołka. Ratownicy desantowali się na Małym Kozim Wierchu. Po założeniu stanowiska jeden z ratowników został opuszczony do oczekującej na pomoc turystki. W uprzęży została opuszczona do Zawratowego Żlebu. Asekurując, ratownik wyprowadził ją na Zawrat, skąd turystka udała się do Doliny Pięciu Stawów.

29.05.2015
O godz. 16:18 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wyszedł na Zawrat, stamtąd szedł gdzieś granią i spadł jakimś stromym, zaśnieżonym żlebem. Nie wie, gdzie jest. Ma uszkodzony staw skokowy. Z pokładu śmigłowca ratownicy dostrzegli turystę leżącego pod wylotem Żlebu Honoratka, spadającego ze zmarzłej Przełęczy Wyżniej na stronę Hali Gąsienicowej. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta w uprzęży ewakuacyjnej windą został wciągnięty na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala. 44-letni turysta z Krakowa miał ogromne szczęście. Ponad 200-metrowy upadek stromym, zalodzonym żlebem zakończył się tylko kontuzją stawu, lekkimi otarciami i potłuczeniami.

30.05.2015
Kontuzji kolana doznała 15-letnia uczestniczka szkolnej wycieczki. Została z Hali Pisanej przewieziona do szpitala.

04.06.2015
O godz. 11:27 do TOPR zadzwonili turyści, że znajdują się w 5-osobowej grupie i w rejonie Koziej Przełęczy w gęstej mgle zgubili szlak. Nie są w stanie kontynuować wycieczki. Na pomoc wyruszyło dwóch ratowników pełniących dyżur na Hali Gąsienicowej. Około godz. 14:00 do oczekujących turystów dochodzą ratownicy. Gdy doszli usłyszeli wołanie o pomoc. Okazało się, że pod Kozią Przełęczą znajduje się dwóch turystów, który są bez raków i czekanów. Ratownicy doszli do nich asekurując sprowadzili całą grupę 7-osobową na Halę Gąsienicową.

04.06.2015
O godz. 11:29 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że wraz ze siostrą znajdują się na Szpiglasowej Przełęczy na szlaku do Morskiego Oka. Siostra boleśnie skręciła nogę i nie może dalej iść. 4-osobowa ekipa ratowników wyruszyła w kierunku Morskiego Oka. Po udzieleniu pierwszej pomocy turystka w noszach Konga została zniesiona do Morskiego Oka i dalej samochodem przewieziona do szpitala.

04.06.2015
O godz. 14:00 do Doliny Pięciu Stawów Polskich ratownicy sprowadzali turystę, który doznał kontuzji nogi.

04.06.2015
O godz. 14:02 do TOPR dociera informacja, że pod Zamarła Turnią w Dolinie Pustej znajduje się taternik, który podczas wspinaczki zakładając I stanowisko obsunął się z głazem, za którym zakładał stanowisko i zjechał po stromym śniegu kilkadziesiąt metrów doznając urazu głowy, otarć i potłuczeń. 6-osobowa grupa ratowników wyruszyła do Doliny Pustej. Ze względu na mgłę śmigłowiec doleciał pod Próg Stawiarski. Stamtąd ratownicy pieszo udali się do Doliny Pustej. O godz. 15:10 jeden ratownik z Koziej Przełęczy dotarł do poszkodowanego. Udzielił mu pierwszej pomocy i zabezpieczył cieplnie. O godz. 16.05 dotarło dwóch ratowników, a po godzinie doszła 6-osobowa grupa ratowników z Zakopanego ze środkiem transportu. Ranny w noszach francuskich został zniesiony nad Wielki Staw i dalej przez Siklawę w dół. O godz. 18:42 doleciał śmigłowiec na pokład którego został wciągnięty taternik z ratownikiem i przetransportowany do szpitala.

04.06.2015
O godz. 18:43 bolesnej kontuzji nogi doznał turysta w Dolinie Pięciu Stawów na szlaku w kierunku Świstówki. Ponieważ mgła się podniosła udało się użyć śmigłowca i o godz. 19:40 ranny turysta został windą wciągnięty na pokład i przetransportowany do szpitala.

04.06.2015
O godz. 17:15 turyści schodzący z Rysów w rejonie „Kamienia” napotkali mocno wychłodzonego turystę, który zsunął się kilkanaście metrów po stromym twardym śniegu, doznając otarć. Upadek spowodował, że bał się schodzić dalej. Ratownicy udali się śmigłowcem, ale ze względu na mgłę dolecieli w rejon Progu Czarnego Stawu, gdzie dwóch ratowników się desantowało. O godz. 19:05 dotarli do turysty i asekurując sprowadzili go do Morskiego Oka.

05.06.2015
Z Doliny Pięciu Stawów przetransportowano do szpitala turystę, który poprzedniego dnia doznał kontuzji nogi.

05.06.2015
Podczas podejścia na Przełęcz pod Kopą Kondracką turysta doznał kontuzji nogi. Ratownicy desantowali się w pobliżu poszkodowanego turysty. Po zaopatrzeniu został wciągnięty windą na pokład śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

05.06.2015
Urazu nogi doznała turystka podczas podejścia szlakiem od tamy na Nosal. 6-osobowa grupa ratowników pospieszyła z pomocą. Po zaopatrzeniu ranna w noszach została zniesiona pod tamę i dalej samochodem przewieziona do szpitala.

05.06.2015
Bolesnej kontuzji stawu skokowego doznała turystka. Z Kondratowej została przewieziona do szpitala.

05.06.2015
Ze szlaku graniowego pomiędzy Przełęczą pod Kopą Kondracką a Kasprowym Wierchem przetransportowano 38-letniego turystę skarżącego się na dolegliwości krążeniowe.

07.06.2015
Na Hali Gąsienicowej turysta doznał urazu kolana. Został przewieziony do szpitala.

09.06.2015
Bolesnej kontuzji stawu skokowego doznała 35-letnia turystka z Ciechanowa. Poszkodowaną z Hali Gąsienicowej przetransportowano do szpitala.

09.06.2015
Kontuzji stawu skokowego doznał 65-letni turysta ze Szwecji. Z rejonu „elektrowni” pod Progiem Stawiarskim w Dolinie Roztoki został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

10.06.2015
O godz. 19:50 do TOPR zadzwonili turyści informując, że znajdują się w Żlebie Kulczyńskiego. Nie są w stanie przejść przez zalegający płat śniegu na stromym odcinku szlaku. Dwóch ratowników z centrali wyruszyło. O godz. 23:00 dotarli do oczekujących turystów. Po założeniu uprzęży, asekurując, sprowadzili ich do Koziej Dolinki i dalej do Murowańca, gdzie dotarli o godz. 3:00 nad ranem.

11.06.2015
O godz. 18:47 do TOPR zadzwoniła turystka, która znajdowała się w rejonie Koziej Przełęczy. Podczas burzy przemokła, wyziębła i spanikowała. Sama nie zejdzie, dlatego prosi o pomoc. Ratownicy śmigłowcem udali się na pomoc. Turystka wraz z ratownikiem została wciągnięta na pokład śmigłowca i przetransportowana do Zakopanego.

12.06.2015
Trudy wycieczki i brak światła zmogły dwóch turystów na szlaku z Liliowego. Ratownicy oświetlając drogę sprowadzili turystów do Murowańca o godz. 23:53.

13.06.2015
Z Murowańca do szpitala przewieziono sprowadzanego poprzedniego dnia spod Liliowego turystę, gdyż nie był w stanie o własnych siłach zejść do Zakopanego.

13.06.2015
W rejonie Kondrackiej Przełęczy znajdował się turysta z raną głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Poszkodowany został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.
13.06.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono samochodem turystę, który doznał rany nogi.

13.06.2015
Ataku padaczki doznała 34-letnia turystka na szlaku pomiędzy Kozią Przełęczą a Zmarzłym Stawem. Śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

13.06.2015
O godz. 21:22 powiadomiono TOPR, że przed schroniskiem na Chochołowskiej znajduje się turystka, która ma problemy z oddychaniem. Po udzieleniu pierwszej pomocy 35-letnia turystka z Pułtuska została przez ratowników zwieziona do wylotu doliny, a dalej karetką do szpitala.

14.06.2015
W Dolinie Białego z wysokości 4 m wpadła do Potoku Białego turysta. W wyniku upadku doznał ran głowy i prawdopodobnie wstrząśnienia mózgu. 5-osobowa ekipa ratowników pospieszyła z pomocą. Po udzieleniu pierwszej pomocy 89-lettni turysta z Warszawy został przetransportowany do wylotu doliny i karetką przewieziony do szpitala.

14.06.2015
Kontuzji kolana doznał turysta idący szlakiem na Halę Gąsienicową. Z pomocą pospieszyli ratownicy znajdujący się na Hali Gąsienicowej.. Po zaopatrzeniu przetransportowano rannego do Murowańca, skąd samochodem został przewieziony do szpitala.

14.06.2015
Turyści poinformowali TOPR, że z Krzyżnego szli granią Wołoszyna. Zaczęli schodzić żlebem w kierunku Doliny Roztoki. Weszli w eksponowany teren, z którego nie mogą się ruszyć. Ratownicy śmigłowcem udali się z pomocą. Turyści windą zostali wciągnięci na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowani do Zakopanego.

15.06.2015
O godz. 13.07 do TOPR zadzwonił turysta informując, że przed chwilą jego żona zjechała około 100 m po stromym twardym śniegu zalegającym pod Zamarła Turnią w Dolinie Pustej, uderzając po drodze w wystające kamienie, Doznała urazu nogi, ręki i głowy. Na miejsce wyruszył ratownik pełniący dyżur w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Do doliny przyleciał słowacki śmigłowiec, aby przetransportować poszkodowaną do szpitala w Zakopanem.

17.06.2015
O godz. 11:49 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że podczas zejścia ze Świnicy w kierunku Zawratu we mgle zgubiła szlak. Dwóch ratowników pospieszyło z pomocą. O godz. 12:33 ponownie zadzwoniła turystka informując, że mgła opadła, a ona odnalazła szlak. Akcja została odwołana.

17.06.2015
Z Myślenickich Turni do szpitala przetransportowano turystkę z Holandii z urazem stawu skokowego.

18.06.2015
Urazu nogi doznała uczestniczka szkolnej wycieczki. Z drogi do Morskiego Oka została przewieziona do szpitala.

18.06.2015
Na Boczaniu zasłabła 80-letnia turysta. 3-osobowa ekipa ratowników pospieszyła z pomocą. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta został przewieziony do miejsca zakwaterowania.

19.06.2015
Po godz. 22:00 z Kalatówek do Kuźnic przewieziono 33-letniego turystę skarżącego się na silne dolegliwości sercowe. Stamtąd karetką do szpitala.

20.06.2015
Na szlaku z Morskiego Oka nad Czarny Staw turystka doznała bolesnej kontuzji stawu skokowego,. Ratownicy desantowali się w pobliżu oczekującej na pomoc turystki. Po zaopatrzeniu, w uprzęży ewakuacyjnej poszkodowana wraz z ratownikiem została windą wciągnięta na pokład śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

20.05.2015
O godz. 15:50 TOPR otrzymał informację, że na Świnicy znajduje się turystka z urazem stawu skokowego i oznakami paniki. Ponieważ mgła nie pozwoliła na użycie śmigłowca z pomocą pospieszyła 12-osobowa ekipa ratowników., aby klasycznie przetransportować turystkę. Około godz. 16:40 mgła ustąpiła i możliwe było użycie śmigłowca. Po desancie na Świnicy turystka została opatrzona, wciągnięta na pokład śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

20.05.2015
Z urazem dłoni z Doliny Jaworzynki do szpitala przewieziona została turystka.

24.06.2015
Z Ornaku do szpitala przetransportowano 37-letnia turystkę z urazem stawu skokowego.

25.06.2015
O godz. 12:09 ratownicy HZS poprosili o przylot TOPRowskiego śmigłowca do Doliny Małej Zimnej Wody w celu przetransportowana nieprzytomnego słowackiego turysty, który w wyniku poślizgnięcia na śniegu podczas zejścia z Baraniej Przełęczy spadł ok. 200 m uderzając o wystające kamienie. Z powodu mgły słowacki śmigłowiec nie mógł wystartować. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Zakopanem.

26.06.2015
O godz. 17:10 ratownicy TOPR na prośbę ratowników słowackich udali się śmigłowcem w rejon Chaty pod Rysami w celu przetransportowania rannego turysty, który trawersując płaty śniegu pod Ciężkim Szczytem poślizgnął się, zjechał ok. 100 m uderzając po drodze o wystające kamienie. W wyniku upadku doznał urazu nóg, mocnych otarć i potłuczeń. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta został przetransportowany do Smokowca.

27.06.2015
Z bolesnym urazem stawu skokowego przetransportowano turystkę ze szlaku z Przełęczy pod Kopą Kondracką w Kierunku Kasprowego Wierchu.

27.06.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono 15-letnią Hiszpankę skarżącą się na silne dolegliwości gastryczne.

27.06.2015
O godz. 17:09 poinformowano TOPR, że na szlaku powyżej Zahradzisk w kierunku Ciemniaka leży nieprzytomny turysta. Ratownicy desantowali się w pobliżu poszkodowanego. Okazało się, że 56-letni Słowak odzyskał przytomność. Po zbadaniu podano mu leki i przetransportowano do szpitala.

29.06.2015
Młody mężczyzna prawdopodobnie doznał wstrząśnienia mózgu. Ratownik pełniący dyżur w Morskim Oku udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, a karetką został przewieziony do szpitala.

30.06.2015
Ratownicy TOPR w nocy poszukiwali dwóch turystów, którzy nie powrócili na noc do kwatery. Następnego dnia zostali zlokalizowani w jednym ze schronisk. Turyści nie zameldowali się na noc, co utrudniło ich poszukiwania.

30.06.2015
O godz. 14:22 TOPR otrzymał informację o poważnym wypadku w rejonie Buli pod Rysami. Turysta poślizgnął się na płacie starego śniegu i spadł ok. 200-300 m. Ratownicy ze śmigłowca zlokalizowali turystę poniżej „kamienia:. Po udzieleniu pierwszej pomocy, wciągnięto na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowany do szpitala.

30.06.2015
Z Murowańca do szpitala karetką TOPR został przewieziony turysta skarżący się na silny ból brzucha.

01.07.2015
Na drodze wspinaczkowej WHP 114 na wschodniej ścianie Kościelca, tuż pod kluczowymi trudnościami, spadający kamień ugodził w nogi jednego z taterników, poważnie uszkadzając obie kończyny. Ratownicy śmigłowcem ewakuowali poszkodowanego do szpitala.

01.07.2015
W okolicach Żlebu Żandarmerii na szlaku przez Świstówkę ratownicy udzielali pomocy turystce z Rakowa, która doznała kontuzji stawu kolanowego. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

02.07.2015
Kontuzji stawu skokowego doznała turystka, która z Hali Kondratowej została przewieziona do szpitala.

02.07.2015
W nocy ratownicy poszukiwali turysty, który nie dotarł na noc do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Ostatni raz był widziany w okolicach Świnickiej Przełęczy. Po godz. 23:00 turysta został odnaleziony przez ratowników w rejonie Dolinki Pustej.

04.07.2015
Z rejonu Zawratu mocno osłabiony turysta został przetransportowany do szpitala.

04.07.2015
Poważnego złamania przedramienia doznała turystka na Herbacianej Przełęczy. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

04.07.2015
Na Przełęczy Liliowe turysta doznał złamania nogi. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

05.07.2015
Na Rusinowej Polanie kontuzji stawu skokowego doznał turysta, który został przetransportowany do szpitala.

05.07.2015
W Żlebie Kulczyńskiego dwóch turystów zboczyło ze szlaku w trudny, eksponowany teren. Po desancie ratownicy wyprowadzili turystów w bezpieczne miejsce.

05.07.2015
Na Harendzie młody zakopiańczyk uległ poważnego wypadkowi rowerowemu. Poszkodowany w stanie ciężkim śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

06.07.2015
Poniżej Koziej Przełęczy po stronie Doliny Koziej turystka doznała urazu stawu skokowego. Po opatrzeniu kobieta wraz z ratownikiem została wciągnięta na pokład śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

06.07.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala został przetransportowany turysta z urazem stawu skokowego.

07.07.2015
Z Murowańca do szpitala przewieziona została 10-latka z silnymi dolegliwościami żołądkowymi.

07.07.2015
Spod wierzchołka Giewontu do szpitala śmigłowcem przetransportowano turystę z bolesnym urazem stawu skokowego.

08.07.2015
Bolesnej kontuzji barku doznał turysta pod Raptawicką Jaskinią. Z pomocą pospieszyli będący na szkoleniu w Dolinie Kościeliskiej ratownicy. Turysta karetką został przewieziony do szpitala.

08.07.2015
Na Ścieżce nad Reglami zaginął 8,5 letni chłopiec. Ratownicy odnaleźli chłopca i przekazali mamie.

08.07.2015
W nocy ratownicy poszukiwali 33-letniego turystę z Warszawy, który po godz. 18:00 rozstał się w rejonie Wierchu Porońca z ojcem i nie wrócił na kwaterę. Poszukiwania, namierzanie telefonu komórkowego przez policję i sprawdzenie schronisk nie przyniosły rezultatu. Rano okazało się, że poszukiwany nocował w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ane nie zameldował się w recepcji schroniska.

09.07.2015
Z Doliny Strążyskiej do szpitala przetransportowana została turystka z urazem stawu skokowego.

10.07.2015
Podczas przechodzenia trudnego odcinka szlaku ze Świnicy w kierunku Zawratu 17-letni turysta z Sosnowca stracił równowagę i spadł kilkanaście metrów, doznając chwilowej utraty przytomności, wstrząsu mózgu, mocnych otarć i potłuczeń. Ranny został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

10.07.2015
Z wysokim ciśnieniem z Kalatówek do szpitala przewieziono 70-letniego turystę.

10.07.2015
W rejonie Grzybowca turysta doznał bolesnej kontuzji stawu skokowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany w noszach Konga został zniesiony do Doliny Strążyskiej i samochodem przewieziony do szpitala.

21.07.2015
Po godz. 20:00 w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich zgłosiła się turystka z poważnym urazem kończyny dolnej. Po zaopatrzeniu urazu turystka śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

22.07.2015
W rejonie Herbacianej Przełęczy urazu stawu skokowego doznała turystka z Jarosławia. Poszkodowana śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

22.07.2015
W Dolinie Pięciu Stawów Polskich turystka z Łodzi doznała urazu stawu skokowego. Została śmigłowcem zabrana do szpitala.

22.07.2015
W rejonie Świstówki Roztockiej ośmioletni chłopiec po upadku z wysokości doznał urazu. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

23.07.2015
Ratownicy udzielali pomocy turystom w Dolinie Suchej Wody-silne zatrucie pokarmowe, na Hali Gąsienicowej-uraz głowy po uderzeniu kamieniem i na Kalatówkach-zadławienie u małego dziecka. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

23.07.2015
W rejonie Przełęczy między Kopami turystka doznała poważnego złamania podudzia. Została śmigłowcem przetransportowana do szpitala.

24.07.2015
W rejonie Herbacianej Przełęczy po kilkumetrowym upadku poważnego urazu kończyny dolnej doznał turysta z Grodziska Mazowieckiego. Ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwalały na lot śmigłowca, transport ratowanego odbył się w sposób tradycyjny. Ośmioosobowa grupa ratowników przy użyciu noszy francuskich zniosła poszkodowanego na Halę Kondratową. Dalej samochodem został przewieziony do szpitala.

24.07.2015
W Dolinie Suchej Wody urazu stawu skokowego doznała turystka. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

25.07.2015
Ze schroniska w Dolinie Chochołowskiej do szpitala ratownicy przewieźli młodego turystę z zatruciem pokarmowym.

25.07.2015
Ratownicy udzielali pomocy w Dolinie Kościeliskiej-uraz nogi i w Dolilnie Jaworzynki-uraz stawu skokowego.

26.07.2015
W rejonie Przełęczy między Kopami turystka doznała urazu stawu kolanowego. Po zaopatrzeniu urazu poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

27.07.2015
Z objawami silnego zatrucia pokarmowego z Ornaku do szpitala przewieziono turystkę.

27.07.2015
O godz. 10:24 do TOPR zadzwonił turysta, który schodząc spod Zach. ściany Kościelca poślizgnął się i doznał urazu nogi, uniemożliwiającego dalsze schodzenie. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

27.07.2015
O godz. 16:04 do TOPR dotarła informacja, że na Grzędzie Rysów znajduje się turysta z 13-letnią córką. Są przemoczeni i zmarznięci. Córka ma problemy ze schodzeniem. Ratownicy śmigłowcem przetransportowali ich do Zakopanego.

28.07.2015
O godz. 12:49 TOPR otrzymał informację, że ok. 100 m poniżej wierzchołka Koziego Wierchu po stronie Pięciu Stawów Polskich turystka została ugodzona w głowę spadającym kamieniem. Ratownik desantował się s pokładu śmigłowca. Po udzieleniu pierwszej pomocy turystka wraz z ratownikiem została windą wciągnięta na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

28.07.2015
Ok. godz. 13:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wraz z żoną podchodzili Żlebem Kulczyńskiego, zgubili szlak i weszli w miejsce skąd nie mogą się dalej ruszyć. Z pokładu śmigłowca zostali dostrzeżeni w Rysie Zaruskiego. Dwóch ratowników desantowało się, którzy asekurując, wyprowadzili turystów na szlak.

28.07.2015
Podczas zejścia z Nosala kontuzji nogi doznała turystka. 4-osobowa ekipa ratowników zniosła poszkodowaną do Kuźnic, skąd samochodem została przewieziona do szpitala.

28.07.2015
Ok. godz. 15:00 na szlaku z Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów Polskich kontuzji nogi doznał turysta. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta w noszach został zniesiony do samochodu i przewieziony do szpitala.

28.07.2015
Po godz. 18:00 na Karczmisku kontuzji nogi doznała 16-letnia turystka z USA. Ranną po opatrzeniu przetransportowano do Murowańca, stamtąd samochodem przewieziono na Brzeziny i karetką do szpitala.

29.07.2015
Z objawami silnej alergii do szpitala przewieziono słowacką turystkę z Hali Gąsienicowej.

30.07.2015
O godz. 17:17 do TOPR zadzwonili turyści, że w rejonie Siklawy w Dolinie Roztoki napotkali silnie odwodnionego 20-letniego turystę, który nie ma siły iść dalej. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

30.07.2015
Poniżej Przełęczy pod Kopą Kondracką turystka doznała kontuzji nogi. Turystka śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

31.07.2015
O godz. 8:03 do TOPR zadzwonił turysta informując, że ma silny ból w okolicy mostka. Nie wie gdzie się znajduje. Wczoraj o piątej rano wyszedł ze Stawów na Krzyżne i zgubił szlak. Nocował w rejonie grani. Podczas rozmowy ratownikom udało się ustalić, że najprawdopodobniej znajduje się w masywie Wołoszynów, w jednym ze żlebów spadających w kierunku Doliny Roztoki. Z Centrali na Wodogrzmoty wyjechała 3-osobowa ekipa ratowników. Turysta został odnaleziony w Żlebie Siwarnym, spadającym do Wodogrzmotów. Mężczyzna został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

31.07.2015
Podczas obejścia Morskiego Oka kontuzji nogi doznała 37-letnia turystka z Finlandii. Ranną w noszach przetransportowano do Morskiego Oka i dalej samochodem przewieziono do szpitala.

31.07.2015
W rejonie Pustelni Brata Alberta zasłabło 10-letnie dziecko. Zostało przewiezione do szpitala.

01.08.2015
Po godz. 11:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono młodego turystę z raną ręki wymagająca szycia.

01.08.2015
O godz. 14:49 powiadomiono TOPR, że na szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem znajduje się 58-letnia turystka, która ma problemy z przejściem eksponowanego odcinka szlaku. Kobieta śmigłowcem została przetransportowana do Zakopanego.

01.08.2015
Z Doliny Kondratowej do szpitala przewieziono turystę z urazem nogi.

01.08.2015
Podczas zejścia z Przełęczy między Kopami do Jaworzynki kontuzji nogi doznał turysta. Ratownicy w noszach znieśli poszkodowanego do Doliny Jaworzynki, stamtąd samochodem zwieziono do Kuźnic i przekazano karetce pogotowia.

01.08.2015
Z urazem nogi z Murowańca do szpitala przetransportowano turystkę.

02.08.2015
Nieprzytomną starszą turystkę ratownicy zabrali do szpitala karetką TOPR. Kobieta została znaleziona przy kaplicy na Wiktorówkach. Miała przy sobie wypis ze szpitala stwierdzający, że choruje na cukrzycę i padaczkę.

02.08.2015
Po godz. 15:00 z Doliny Kondratowej ratownicy przetransportowali śmigłowcem do szpitala turystkę, która podczas zejścia z Przełęczy pod Kopą Kondracką została ugodzona spadającym kamieniem i doznała urazu miednicy.

03.08.2015
Przed godz. 10:00 do TOPR dotarła informacja, że w Dolinie Roztoki stracił przytomność turysta, który jak się okazało leczył się na nadciśnienie. Reanimację rozpoczęli będący w pobliżu turyści. Po dotarciu do poszkodowanego ratownicy przystąpili do zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych. Działania prowadzono w śmigłowcu podczas transportu do szpitala. Turystę przekazano na przyszpitalnym lądowisku załodze karetki. W krótkim czasie lekarz stwierdził zgon 43-letniego turysty.

03.08.2015
Po godz. 13:00 z Doliny Olczyskiej do szpitala przetransportowano turystkę, która na szlaku na Kopieniec skręciła staw skokowy.

03.08.2015
O godz. 16:50 TOPR został powiadomiono o turyście w dolnej części Grzędy na szlaku na Rysy. Turysta doznał urazu biodra. Ze względu na mgłę ratownicy desantowali się w rejonie „Kamienia”, skąd pieszo dotarli do oczekującego na pomoc. Ranny został zaopatrzony i w noszach zniesiony na Bulę pod Rysami. Tym razem mgła pozwoliła na dolot śmigłowca na Bulę i transport śmigłowcem do szpitala.

04.08.2015
O godz. 10:15 w Dolinie Strążyskiej 14-letni uczestnik kolonii upadł i uderzył głową w kamienie. Miał oznaki wstrząśnienia mózgu. Został przetransportowany do szpitala.

04.08.2015
Przed godz. 14:00 TOPR otrzymał informację, że na szlaku poniżej Zmarzłego Stawu znajduje się turysta z bolesnym urazem stawu skokowego. Ponieważ nad Zakopanem przechodziła burza z gradem, śmigłowiec mógł wystartować na miejsce zdarzenia o godz. 14:45. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

04.08.2015
O godz. 20:55 do TOPR zadzwonił turysta, Ze podczas zejścia z Rysów w rejonie Buli pod Rysami zgubił szlak, wszedł w eksponowany teren. Jest ciemno, nie może znaleźć bezpiecznej drogi. Ponieważ noc była ciemna postanowił pozostać w tym miejscu do świtu.

04.08.2015
Po godz. 22:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono dwoje dzieci z objawami zatrucia pokarmowego.

05.08.2015
O godz. 5:44 nawiązano kontakt telefoniczny z turystą spod Rysów, który poinformował, że o własnych siłach nie da rady wyjść z eksponowanego terenu. 31-letni turysta wraz z ratownikiem został windą wciągnięty na pokład śmigłowca i przetransportowany do Zakopanego.

05.08.2015
Z Doliny Pięciu Stawów Polskich zabrano do szpitala dwoje turystów z objawami silnego zatrucia pokarmowego.

05.08.2015
Po godz. 14:00 z Doliny Roztoki przetransportowano do szpitala turystkę z objawami silnego zatrucia pokarmowego.

05.08.2015
Ze szlaku na Gubałówkę przewieziono do szpitala dwie turystki ze złamaną nogą w skutek poślizgnięcia.

05.08.2015
Po godz. 17:00 znad Czarnego Stawu nad Morskim Okiem przetransportowano śmigłowcem do szpitala turystę z objawami silnego zatrucia pokarmowego i odwodnienia.

06.08.2015
Po godz. 14:00 z Hali Gąsienicowe do szpitala przewieziono dwoje turystów z urazami nóg.

06.08.2015
Po godz. 16:00 z Doliny Strążyskiej do szpitala przewieziono turystkę z urazem stawu kokowego.
06.08.2015
Po godz. 17:00 ratownicy poszukiwali 6-letniego chłopca, który zgubił się w rejonie schroniska w Dolinie Roztoki. Chłopca odnaleziono poniżej Wodogrzmotów.

07.08.2015
Po godz. 16:00 w Dolinie Pięciu Stawów Polskich 5-letni chłopiec złamał rękę. Został przetransportowany do szpitala.

07.08.2015
Po godz. 17:00 w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej mocno odwodniona turystka potrzebowała pomocy. Została przetransportowana do schroniska na Polanie Chochołowskiej, gdyż odmówiła transportu do szpitala.

07.09.2015
Poniżej Psiej Trawki znajdował się turysta skarżący się na ból w klatce piersiowej. Ze względu na jego poważny stan, śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

08.08.2015
O godz. 8:00 pod wierzchołkiem Świnicy zasłabł i stracił przytomność 44-letni turysta. Po udzieleniu pierwszej pomocy turysta śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

08.08.2015
Po godz. 17:00 z rejonu Liliowego przetransportowano śmigłowcem dwóch turystów, którzy w wyniku upadku doznali kontuzji stawów, otarć i potłuczeń.

08.08.2015
Przed godz. 18:00 ze szlaku na Małołączniak przetransportowano do szpitala 35-letniego turystę, który podczas wielogodzinnej wędrówki w słońcu mocno się odwodnił.

08.08.2015
Po godz. 20:00 ze szlaku na Gubałówkę przetransportowano do szpitala turystkę ze złamaną nogą.

10.08.2015 Po godz. 13:00 z Hali Gąsienicowe do szpitala przewieziono młodego turystę z urazem podudzia.

10.08.2015
Na Skupniowym Upłazie znajdował się 17-letni mocno osłabiony i odwodniony turysta. Stan turysty był na tyle poważny, że potrzebny był transport śmigłowcem.

11.08.2015
O godz. 4:25 ze schroniska na Ornaku do szpitala przewieziono turystę z bardzo silnym zatruciem pokarmowym.

11.08.2015
Po godz. 13:00 Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystkę i turystę z bolesnymi urazami nóg.

11.08.2015
Po godz. 14:36 poinformowano TOPR, że w Żlebie z Krzyżnego do Doliny Pięciu Stawów znajduje się 54-letnia mocno odwodniona i osłabiona turystka. Turystka została śmigłowcem przetransportowana do szpitala.

11.08.2015
Po godz. 16:00 ze szlaku z Myślenickich Turni do Kuźnic przetransportowano do szpitala 87-letniego turystę, który tak osłabł, że nie był w stanie kontynuować zejścia.

11.08.2015
O godz. 19:45 na Granatach znajdowało się dwóch mocno osłabionych i odwodnionych niemieckich turystów. Turyści zostali śmigłowcem przetransportowani do Zakopanego.

12.08.2015
O godz. 13:32 do TOPR zadzwonił instruktor taternictwa informując, że podczas wspinaczki na Mnichu jeden z jego kursantów odpadł i wybił sobie bark. Współtowarzysze opuścili rannego pod ścianę, skąd śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

12.08.2015
Na Kalatówkach 49-letnia turysta upadając rozcięła sobie kolano. Ranną samochodem przewieziono do szpitala.

12.08.2015
Po godz. 18:00 Z Doliny Pięciu Stawów do szpitala przetransportowano śmigłowcem mocno odwodnioną i osłabioną turystkę.

12.08.2015
Z rejonu Zawratu przetransportowano do szpitala odwodnionego i osłabionego turystę.

12.08.2015
O godz. 21:05 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że wraz z koleżanką schodzą Doliną Roztoki na Wodogrzmoty. Koleżanka doznała urazu kręgosłupa, nie jest w stanie ustać na nogach. Z pomocą wyruszyła 6-osobowa ekipa ratowników. O godz. 22:47 ratownicy dotarli do poszkodowanej i po udzieleniu pierwszej pomocy w noszach znieśli ją na Wodogrzmoty i dalej samochodem przewieźli do szpitala.

13.08.2015
Po godz. 5:00 rano z Ornaku do szpitala przewieziono trzy osoby z oznakami silnego zatrucia pokarmowego i odwodnienia.

13.08.2015
Po godz. 11:00 z Hali pod Kopieńcem przetransportowano do drogi na Cyrhli i przekazano karetce pogotowia 11-letnią turystkę mocno odwodnioną i osłabioną.

13.08.2015
O godz. 17:08 TOPR otrzymał informację, że podczas wspinaczki na Żabiej Lalce będący na przedostatnim wyciągu taternik odpadł. W wyniku upadku doznał bolesnego urazu stawu skokowego. Koledzy opuścili taternika do podstawy ściany, skąd został podebrany przez śmigłowiec i przetransportowany do szpitala.

13.08.2015
Po godz. 18:00 z Hali Gąsienicowej przetransportowano do szpitala mocno osłabionego i odwodnionego turystę.

14.08.2015
O godz. 8:50 TOPR otrzymał informację, że podczas nocnego zejścia z Rysów dwóch turystów pobłądziło. Zamiast iść Grzędą poszli w kierunku Niżnich Rysów. Znajdują się w eksponowanym terenie. Jeden z nich ma silne skurcze nóg. Turyści zostali śmigłowcem przetransportowani do szpitala.

14.08.2015
O godz. 17:04 powiadomiono TOPR, że na szlaku z Koziego Wierchu w kierunku Pięciu Stawów turystka doznała urazu stawu skokowego. Ze względu na stan poszkodowanej konieczny okazał się transport śmigłowcem bezpośrednio z miejsca zdarzenia.

14.08.2015
Po godz. 19:00 z Doliny Strążyskiej przewieziono do szpitala turystkę z urazem stawu skokowego.

15.08.2015
O godz. 9:19 do TOPR dotarła informacja, że podczas wspinaczki Drogą Orłowskiego na Zadnim Mnichu odpadły dwie taterniczki. W wyniku upadku doznały potłuczeń i zranień. Poszkodowane zostały opuszczone do podstawy ściany i przetransportowane do szpitala.

15.08.2015
Pod progiem Czarnego Stawu nad Morskim Okiem turysta doznał ataku padaczki. Chory został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

15.08.2015
Po godz. 11:00 w Dolinie Strążyskiej 11-latka doznała urazu stawu skokowego. Została przewieziona do szpitala.

15.08.2015
O godz. 11:23 TOPR otrzymał informację, że podczas wspinaczki Drogą Robakiewicza na Mnichu taternik doznał urazu nogi. Ranny został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

15.08.2015
O godz. 11:55 do TOPR dotarła informacja, że w górnej części szlaku na Rysy odpadła od łańcuchów 31-letnia turystka. W wyniku kilkunastometrowego obsunięcia doznała mocnych otarć i potłuczeń nóg i rąk. Jest przytomna. Z pokładu śmigłowca ratownicy dostrzegli turystkę poniżej grani Rysów. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

15.08.2015
TOPR otrzymał informację od turysty, że jest pod wierzchołkiem Rysów. Odpadły mu od butów podeszwy, boso nie da rady zejść. Turysta został przetransportowany do Zakopanego.

15.08.2015
Po godz. 14:30 z Wiktorówek do szpitala przewieziono turystkę, która doznała urazu stawu skokowego.

15.08.2015
O godz. 16:49 do TOPR zadzwonił turysta informując, że w rejonie Beskidu upadł i rozciął głęboko udo. 4-osobowa ekipa ratowników pospieszyła na pomoc.

15.08.2015
Ok. godz. 19:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że schodzi z Pięciu Stawów do Morskiego Oka, jest w rejonie Kępy. Łapią go skurcze, jest odwodniony i prosi o pomoc. Z pomocą pospieszył ratownik pełniący dyżur w Morskim Oku. Po dotarciu do turysty ratownik stwierdził, że turysta nie schodzi, tylko zsuwa się po szlaku i trzeba go znieść. Po nawodnieniu i nakarmieniu, turysta poczuł się na tyle silny, że sprowadzany przez ratownika i turystów dotarł do drogi, skąd samochodem TOPR został przewieziony do szpitala.

15.08.2015
O godz. 20:37 powiadomiono TOPR, że na Przełęczy w Grzybowcu znajduje się niedowidzący turysta, który w zapadającym zmroku nie jest w stanie kontynuować zejścia. Dwóch ratowników sprowadziło go na drogę w Dolinie Strążyskiej, skąd samochodem został przewieziony na kwaterę w Zakopanem.

24.08.2015
Z Hali Gąsienicowej przetransportowano do szpitala turystkę z urazem stawu skokowego.

26.08.2015
64-letni turysta z Chorzowa podczas zejścia z Rysów, poniżej Buli pod Rysami upadł doznając urazu głowy, ręki, mocnych otarć i potłuczeń. Ratownicy udali się śmigłowcem na miejsce wypadku. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

26.08.2015
Z Doliny Pięciu Stawów Polskich do szpitala przetransportowano turystkę, która została użądlona w szyję przez pszczołę.

26.08.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystkę z urazem nogi.

26.08.2015
Z Wyżniej Chochołowskiej przetransportowano śmigłowcem do szpitala 80-letniego turystę, który podczas zejścia z Rakonia upadł, doznając urazu głowy oraz mocnych potłuczeń.

27.08.2015
Z Niżniej Liptowskiej Ławki do szpitala przetransportowano śmigłowcem turystkę z bolesnym urazem stawu skokowego.

27.08.2015
Na progu Czarnego Stawu pod Rysami 27-letni turysta dostał ataku padaczki. Został przetransportowany do szpitala.

27.08.2015
Na szlaku na Grzesia turystka upadając doznała urazu nogi.

28.08.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystkę z urazem nogi i turystę z objawami silnego zatrucia pokarmowego.

28.08.2015
Z Wiktorówek do szpitala przewieziono 69-letniego, chorującego na cukrzycę osłabionego turystę

28.08.2015
Spod schroniska na Kondratowej śmigłowiec zabrał do szpitala 30-letniego turystę mocno odwodnionego osłabionego oraz z silnymi drgawkami.

28.08.2015
Bolesnej kontuzji nogi doznał turysta na Hali Kondratowej. Został zabrany do szpitala.

28.08.2015
Po godz. 20:00 z Przysłopu Miętusiego przewieziono do szpitala 70-letniego mocno osłabionego turystę.

29.08.2015
64-letnia turystka z objawami udaru z Hali Kondratowej została przewieziona do szpitala z objawami udaru.

29.08.2015
Przed godz. 20:00 do TOPR zadzwonili turyści informując, że w okolicach Buczynowych Turni na Orlej Perci znajduje się mocno odwodniony i osłabiony młody turysta. Pomoc turystów znajdujących się obok poszkodowanego okazała się niewystarczająca. Potrzebna była pomoc ratowników, którzy około 2:00 w nocy sprowadzili go do schroniska w Dolinie Pięciu Stawach. Turysta przeliczył się z siłami i zaopatrzeniem w płyny, przechodząc w tak upalną pogodę całą Orlą Perć.

29.08.2015
Przed godz. 23:00 powiadomiono centralę TOPR, że z wycieczki na Bystrą, nie powróciła do schroniska na Ornaku 8-osobowa grupa turystek. Słowacka sieć w telefonie sugerowała, że turystki są gdzieś po słowackiej stronie. Poproszono HZS o sprawdzenie wylotu Doliny Bystrej, Kamienistej. O godz. 1:05 turystki powróciły na Ornak.

30.08.2015
Z Doliny Buczynowej pod płd. Grzędą Wielkiej Buczynowej Turni śmigłowiec przetransportował do szpitala turystkę ze stłuczeniami biodra, jamy brzusznej i otarciami.

30.08.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przetransportowano turystę z urazem nogi.

30.08.2015
Z Morskiego Oka przetransportowano śmigłowcem do szpitala 3-letnie dziecko, które przecięło sobie tętnicę w nadgarstku.

30.08.2015
Z Doliny Wyżniej Chochołowskiej do szpitala przewieziono turystę z urazem stawu skokowego.

30.08.2015
Wieczorem z Kondratowej do szpitala przewieziono turystkę z objawami zatrucia pokarmowego i silnego odwodnienia.

31.08.2015
Z Doliny Jarząbczej do szpitala przewieziono turystę z urazem nogi.

31.08.2015
Poniżej Przełęczy Tetmajera w masywie Gerlachów turystka została uderzona w głowę spadającym kamieniem. Nieprzytomną, ranną śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Popradzie.

31.08.2015
Przed godz. 20:00 do centrali zadzwonił turysta, że schodzi z Zawratu do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Jest odwodniony. Osłabiony i nie ma czołówki. Ratownik ze schroniska w Stawach dostarczył mu płyny oraz żele energetyczne i o godz. 22:00 doprowadził go do schroniska.

01.09.2015
O godz. 10:39 do TOPR dotarła informacja o wypadku na Orlej Perci w rejonie Zmarzłych Czub. Z pokładu śmigłowca ratownicy dostrzegli w Żlebie Honoratka leżącego turystę. 52-letni mężczyzna z Olsztyna w wyniku około 100-metrowego upadku doznał wielonarządowych Śmiertelnych obrażeń. Ratownicy przetransportowali zwłoki z trudnego, eksponowanego terenu.

01.09.2015
O godz. 11:50 TOPR otrzymał informację, że na szlaku z Rysów, poniżej łańcuch na Grzędzie Rysów, znajduje się odwodniony i osłabiony turysta. 2-osobowa ekipa ratowników udała się na pomoc. W między czasie ratownicy z Morskiego Oka doszli pod eksponowany próg w żlebie, powyżej którego znajdowali się turyści. Dodatkowy sprzęt okazał się konieczny do opuszczenia i asekuracji turystów. Z centrali wyruszyła kolejna ekipa ratowników. O godz. 2:14 w nocy ratownicy dotarli do oczekujących na pomoc, znajdujących się w masywie Żabiej Czuby. Opuszczanie i sprowadzanie turystów do Morskiego Oka trwało do 4:40. W tym czasie ekipa z Rysów sprowadziła do Morskiego Oka turystę. Akcję zakończono o godz. 6:00 rano.

02.09.2015
O godz. 12:57 powiadomiono TOPR, że w rejonie Buli pod Rysami znajduje się turystka z urazem nogi. Z pomocą pospieszył ratownik z Morskiego Oka, a z centrali do transportu rannej 8-osobowa ekipa ratowników. Z powodu złej pogody śmigłowiec nie mógł być użyty. Ranną o godz. 17:00 w noszach zniesiono do Morskiego Oka i przewieziono do szpitala.

02.09.2015
W eksponowanym terenie w Żlebie Kulczyńskiego utknął turysta. Ratownicy dyżurni z Halil Gąsienicowej i z Pięciu Stawów wyruszyli na pomoc. Okazało się, że turysta zgubił szlak i wszedł w eksponowany teren w Rysie Zaruskiego. Ratownicy asekurując wyprowadzili go na szlak i o godz. 17:00 sprowadzili do schroniska na Hali Gąsienicowej.

02.09.2015
Z Nowej Roztoki przetransportowano do szpitala turystkę z kontuzją stawu skokowego.

05.09.2015
W wyniku upadku urazu nogi doznała turystka na szlaku na Kalatówki. Została przewieziona do szpitala.

06.09.2015
O godz. 11:22 powiadomiono TOPR że na Kalatówkach osa użądliła turystkę, która straciła przytomność. Ratownicy karetką TOPR pojechali udzielić pierwszej pomocy i w Kuźnicach przekazali poszkodowaną załodze karetki pogotowia.

06.09.2015
W rejonie Równi Waksmundzkiej turystka upadła, uderzając głową w korzenie i doznając chwilowej utraty przytomności. Poszkodowana śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

06.09.2015
Podczas schodzenia z wierzchołka Kasprowego granią w kierunku Doliny Goryczkowej upadł uderzając głową o kamienie turysta. Stracił przytomność. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy i śmigłowcem przetransportowali do szpitala.

08.09.2015
O godz. 13:30 do TOPR zadzwonił turysta, że wraz z siostrą są na szlaku w rejonie suchych Czub Kondrackich. Przed chwilą siostra poślizgnęła się i upadła doznając bolesnej kontuzji nogi. Po udzieleniu pierwszej pomocy turystkę śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

08.09.2015
Po godz. 18:00 ze szlaku pomiędzy Tamą a Nosalem zniesiono w noszach i przewieziono do szpitala turystkę, która w wyniku poślizgnięcia i upadku doznała urazu nogi.

08.09.2015
O godz. 21:00 powiadomiono TOPR, że turystka, która rano wyszła na wycieczkę na trasę Krzyżne – Granaty do tej pory nie wróciła. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego z poszukiwaną potwierdziła, że jest gdzieś w rejonie Granatów, ale nie wie, gdzie. Zgubiła szlak. Z centrali wyruszyła 7-osobowa ekipa ratowników. Podzieleni na zespoły ratownicy sprawdzali poszczególne rejony Orlej Perce. W rejonie Granatów nie natrafiono na turystkę. Jedna z ekip o godz. 2:18 nawiązała z nią kontakt głosowy, która – jak się okazało – znajdowała się na Kozin Wierchu, około 20 m od szlaku. Nad ranem sprowadzono ją do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

09.09.2014
Przed godz. 16:00 do TOPR zadzwonił turysta, który podczas zejścia z Przełęczy Kondrackiej do Doliny Małej Łąki poślizgnął się i upadając doznał kontuzji nogi. Z pomocą pospieszyła 6-osobowa ekipa ratowników. Po dotarciu na miejsce okazało się, że turysta jest „dość słusznej postury” i konieczna jest pomoc w transporcie jeszcze kilku ratowników.

09.09.2015
O godz. 18:45 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wraz z Zoną zgubili się w lesie w rejonie Choćkowskiego. Na poszukiwania wyruszyła 2-osobowa ekipa ratowników. O godz. 19:27 ratownicy odnaleźli poszukiwanych i wyprowadzili na drogę.

09.09.2015
Po godz. 23:00 z Murowańca do szpitala przewieziona została turystka z Wielkiej Brytanii, która podczas zejścia z Kasprowego w wyniku poślizgnięcia i upadku doznała bolesnego urazu kolana.

0.09.2015
Po godz. 13:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono dwoje dzieci. Jedno z urazem nogi, drugie ze złamaną ręką.

10.09.2015
Po godz. 18:00 poszukiwano turystki, która zgubiła się w lesie w okolicach Podczerwonego.

11.09.2015
O godz. 15:57 turysta poinformował TOPR, że w Żlebie Kulczyńskiego znajduje się turystka z bolesnym urazem nogi. Lot śmigłowcem bezpośrednio na miejsc wypadku był niemożliwy z powodu niskiego pułapu chmur. Ratownicy desantowali się w Koziej Dolince. Ze względu na transport w trudnym terenie w drugim locie śmigłowiec dowiózł do Koziej Dolinki kolejną ekipę ratowników. O godz. 21:05 anną przetransportowano do Koziej Dolinki, a o 23:30 dotarto do Murowańca, skąd samochodem przewieziono turystkę do szpitala.

11.09.2015
Z Doliny Małej Łąki przetransportowano do szpitala turystkę z urazem stawu skokowego.

12.09.2015
Ze szlaku na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, z Bandziocha z objawami silnego zatrucia pokarmowego i odwodnienia przetransportowano śmigłowcem do szpitala turystkę.

12.09.2015
Z Boczania przetransportowano do szpitala turystkę z bolesnym urazem stawu skokowego.

12.09.2015
Z Hali Gąsienicowej przetransportowano do szpitala turystę z urazem kolana.

13.09.2015
Z Ornaku przewieziono turystkę do szpitala, która doznała silnej alergii po użądleniu przez osę.

13.09.2015
W Dolinie Małej Łąki 8-laterk upadając doznał rany głowy. Został przetransportowany do szpitala.

14.09.2015
Po godz. 10:00 ze schroniska na Polanie Chochołowskiej przewieziono do szpitala oparzonego 5-latka.

14.09.2015
Po godz. 12:00 z Doliny Kościeliskiej do szpitala przewieziono turystkę, która poważnie zasłabła.

14.09.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala dwukrotnie przewożono turystów , którzy wędrując w tamtym rejonie doznali urazów stawów.

15.09.2015
Po godz. 9:00 z Ornaku do szpitala przewieziono turystę z objawami silnego zatrucia pokarmowego i odwodnienia.

15.09.2015
Po godz. 13:00 z Hali Gąsienicowej przewieziono do szpitala turystkę z urazem stawu skokowego.

16.09.2015
Po godz. 10:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystkę z urazem stawu skokowego.

16.09.2015
Po godz. 13:00 z Murowańca do szpitala przewieziono turystkę, która upadła na szlaku nad Czarnym Stawem doznając ran głowy oraz zabrano do szpitala turystę z urazem nogi.

16.09.2015
Dwóch turystów pobłądziło między Kończystym a Starorobociańskim Wierchem. Dzięki aplikacji „Na Ratunek” udało się naprowadzić ich na szlak.

16.09.2015
Po godz. 17:00 z Murowańca do szpitala przewieziono turystę z objawami zatrucia pokarmowego.

17.09.2015
O godz. 14:05 TOPR otrzymał informację, że na Ścieżce nad Reglami znajduje się turystka z urazem stawu skokowego. Z pomocą pospieszyła 5-osobowa ekipa ratowników. Po dotarciu na miejsce udzielono rannej pomocy. W noszach Konga zniesiono ranną do wylotu Doliny Białego i dalej samochodem przewieziono do szpitala.

17.09.2015
Na szlaku z Pięciu Stawów do Morskiego Oka przez Świstówkę w wyniku upadku turystka straciła przytomność. Wystartował śmigłowiec. Ranna śmigłowcem została przetransportowana do szpitala.

17.09.2015
Po godz. 19:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystę, który po przejściu Orlej Perci tak osłabł, że nie był w stanie zejść do Kuźnic.

18.09.2015
Po godz. 14:00 z Doliny Kościeliskiej do szpitala przewieziono turystę, który podczas zejścia z Jaskini Mroźnej doznał urazu nogi.

18.09.2015
Po godz. 15:00 z Doliny Chochołowskiej przewieziono do szpitala młodego turystę z urazem nogi.

18.09.2015
Po godz. 19:00 z Doliny Pięciu Stawów przetransportowano śmigłowcem do szpitala turystę, który wędrując w tamtym rejonie doznał urazu nogi.

19.09.2015
Po godz. 17:00 z Hali Gąsienicowej na Brzeziny przetransportowano turystkę z urazem nogi.

20.09.2015
Po godz. 13:00 z Doliny Strążyskiej przewieziono do szpitala turystę, który upadając doznał ran głowy.

21.09.2015
Z objawami silnego zatrucia i odwodnienia do szpitala przetransportowano czworo turystów z Murowańca.

21.09.2015
O godz. 16:41 TOPR otrzymał informację, że w Tatrach pobłądził zagraniczny turysta. Po nawiązaniu łączności telefonicznej okazało zię, że turysta znajduje się w eksponowanym terenie w masywie Świnicy. Wyruszyła 3-osobowa ekipa ratowników. O godz. 18:20 ratownicy nawiązali kontakt głosowy z poszukiwanym, który znajdował się na Filarze Świnicy, powyżej tzw. Siodełka. O godz. 20:10 ratownicy dotarli do poszukiwanego i asekurując, o godz. 21:00 wyprowadzili go z eksponowanego terenu na szlak i doprowadzili na Kasprowy i dalej do Zakopanego. Akcja zakończyła się o godz. 23:00. Okazało się, że turysta schodząc ze Świnicy zgubił szlak we mgle i zaczął trawersować w kierunku Filara, gdzie utknął w trudnym, eksponowanym terenie.

22.09.2015
O godz. 16:51 TOPR otrzymał telefon od turystki, że podczas zejścia z Przełęczy między Kopami do Doliny Jaworzynki doznała kontuzji kolana i nie jest w stanie schodzić dalej. Ratownicy udali się śmigłowcem na Przełęcz między Kopami, stamtąd zeszli do poszkodowanej i w noszach znieśli ją do Doliny Jaworzynki i dalej samochodem przewieźli do szpitala.

23.09.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystę z kontują kolana.

24.09.2015
O godz. 22:10 do TOPR dotarła informacja, że z wycieczki nie powrócili do schroniska na Chochołowskiej dwaj turyści. Po sprawdzeniu schronisk na poszukiwania w Dolinę Chochołowską wyruszyła 6-osobowa ekipa ratowników. W zespołach sprawdzili szlaki w dolinie. Całonocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Nie udało się nawiązać kontaktu telefonicznego z poszukiwanymi.

25.09.2015
Rano kontynuowano poszukiwania turystów. O godz. 11:20 do TOPR zadzwonił zięć jednego z turystów, że nic im nie jest, spali w kolebie po stronie słowackiej i nie mieli zasięgu, aby się skontaktować z rodziną.

25.09.2015
Po godz. 8:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystę z bolesną kontuzją nogi.

26.09.2015
Po godz. 1:00 w nocy ze schroniska na Chochołowskiej przewieziono turystę do szpitala z objawami silnego zatrucia i odwodnienia.

27.09.2015
Z Murowańca do szpitala przewieziono turystkę z urazem kolana.

30.09.2015
Podczas zejścia z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Opalone do Morskiego Oka 17-letnia turystka doznała kontuzji nogi. Ratownik pełniący dyżur w Morskim Oku pospieszył z pomocą, oraz z centrali TOPR 5-osobowa ekipa ratowników. Po udzieleniu pierwszej pomocy w noszach Konga poszkodowana została zniesiona do Morskiego Oka i samochodem przetransportowana do szpitala.

01.10.2015
W Dolinie Olczyskiej dwie turystki doznały urazu nóg. Poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala.

01.10.2015
Z Hali Gąsienicowej 87-letni turysta został przetransportowany do szpitala, ponieważ tak osłabł, że nie był w stanie o własnych siłach kontynuować zejścia do Zakopanego.

01.10.2015
Po godz. 19:00 69-letni turysta z problemami cukrzycowymi z Hali Kondratowej został przetransportowany do szpitala.

02.10.2015
Po godz. 17:00 w Koziej Dolince turysta poślizgnął się i upadł doznając bolesnej kontuzji nogi. Poszkodowany śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

02.10.2015
O godz. 19:34 do TOPR zadzwoniło dwoje turystów, którzy z powodu trudnych warunków i braku światła utknęli gdzieś w rejonie Koziego Wierchu. Próby telefonicznego ustalenia, gdzie się znajdują i naprowadzenie ich na szlak nie powiodły się. O godz. 20:15 4-osobowa ekipa ratowników wyruszyła na pomoc docierając przed północą na Kozi Wierch. Po nawiązaniu kontaktu głosowego i dotarciu do turystów znajdujących się na Koziej Wyżniej Przełęczy ratownicy asekurując, wyprowadzili ich na Kozi Wierch i sprowadzili do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Akcja zakończyła się o 7:00 rano.

03.10.2015
Turystka z objawami silnego zatrucia pokarmowego i osłabienia z Hali Gąsienicowej została przewieziona do szpitala.

03.10.2015
Podczas zejścia z Jaskini Mroźnej 5-letni chłopiec upadł i doznał ran głowy. Z Doliny Kościeliskiej został przewieziony do szpitala.

04.10.2015
Podczas zejścia z Przełęczy w Grzybowcu turysta doznał urazu nogi. Z Doliny Strążyskiej został przetransportowany do szpitala.

05.10.2015
O godz. 9:40 do TOPR zadzwonił turysta idący Orlą Percią z Krzyżneo w kierunku Granatów, narzekając bardzo na stan szlaku i problemy orientacyjne. Naprowadzany telefonicznie na szlak, kontynuował wędrówkę. O godz. 11:31 ten sam turysta zadzwonił z informacją, że…skończyła mu się woda do picia i nie wie, czy dojdzie na Granaty. Na szczęście spotkał turystów, którzy podzielili się z nim wodą i wspólnie z Granatów zeszli do Murowańca.

05.10.2015
Na szlaku z Kasprowego Wierchu w kierunku Czerwonych Wierchów turystka doznała urazu nogi. Po zaopatrzeniu ranną w noszach doniesiono na Kasprowy, kolejką zwieziono do Kuźnic i przekazano karetce pogotowia.

05.10.2015
O godz. 15:34 TOPR otrzymał informację, że na szlaku pomiędzy Kondratową a Kondracką Przełęczą znajduje się turysta z otwartym złamaniem kostki. Po udzieleniu pierwszej pomocy w noszach Konga zniesiono turystę na Halę Kondratową i samochodem przewieziono do szpitala.

06.10.2015
O godz. 17:42 do TOPR zadzwonił turysta informując, że schodzi z Trzydniowiańskiego Wierchu do Doliny Chochołowskiej. W zejściu towarzyszy mu niedźwiedź, który od pewnego czasu podąża jego śladem. Pół godziny później turysta informuje, że niedźwiedź wciąż idzie za nim. Powiadomiono straż parku. Po jakimś czasie kolejny telefon turysta doszedł do drogi w Dolinie Chochołowskiej, jest bezpieczny, bo zabrał go przejeżdżający tamtędy traktor.

08.10.2015
Po godz. 10:00 z Doliny Chochołowskiej do szpitala przewieziono turystę z bolesnym urazem stawu skokowego.

08.10.2015
Po godz. 11:30 z Doliny Koscieliskiej do szpitala przewieziono turystkę, która podczas zejścia z Jaskini Mroźnej doznała urazu nogi.

08.10.2015
Na szlaku z Przełęczy pod Kopą Kondracką na Kondratową starszy turysta doznał bolesnej kontuzji nogi. Ranny po zaopatrzeniu został samochodem przewieziony do szpitala.

09.10.2015
O godz. 13:30 TOPR otrzymał informację, że na Przełęczy Kondrackiej Wyżniej znajduje się kontuzjowana turystka. 9-osobowa ekipa ratowników wyruszyła z centrali. Po dotarciu udzielono pierwszej pomocy, w noszach Konga zniesiono do Doliny Kondratowej i samochodem przewieziono do szpitala.

10.10.2015
Po godz. 14:00 z Hali Gąsienicowej na Brzeziny karetka TOPR przetransportowała turystę z podejrzeniem udaru. Dalej karetka pogotowia zabrała do szpitala.

10.10.2015
Po godz. 16:00 z Wiktorówek na Zazadnią przewieziono turystę z urazem stawu biodrowego.

11.10.2015
O godz. 9:30 powiadomiono TOPR, że na szlaku z Doliny Strążyskiej na Przełęcz w Grzybowcu zasłabł turysta. Wyruszyła 5-osobowa ekipa ratowników. Po udzieleniu pierwszej pomocy, w noszach Konga zniesiono go do Doliny Strążyskiej i samochodem przewieziono do szpitala.

18.10.2015
O godz. 14:16 do TOPR zadzwonił turysta informując, że wraz z synem są pod progiem Koziej Dolinki, a syn doznał bolesnej kontuzji nogi. Ratownicy śmigłowcem udali się w rejon wypadku. Po udzieleniu pierwszej pomocy kontuzjowany został przetransportowany do szpitala.

18.10.2015
Na Kalatówkach turystka doznała kontuzji nogi. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

18.10.2015
Po godz. 22:00 z Doliny Strążyskiej do szpitala został przewieziony turysta, który podczas zejścia z Giewontu do Doliny Strążyskiej doznał urazu kolana.

24.10.2015
Na szlaku z Pięciu Stawów do Morskiego Oka, w rejonie Żandarmerii turystka doznała bolesnego urazu kolana. Na miejsce zdarzenia ratownicy udali się śmigłowcem. Po udzieleniu pierwszej pomocy w noszach Konga poszkodowana została zniesiona do drogi i dalej samochodem przewieziona do szpitala.

30.10.2015
Do TOPR zadzwonili turyści znajdujący się na Koprowym Wierchu informując, że przed chwilą usłyszeli odgłos spadających kamieni, a później krzyki turystów, dochodzące z rejonu Szpiglasowego Wierchu. Ratownicy śmigłowcem udali się w tamten rejon, by z powietrza sprawdzić masyw Szpiglasowego. Kiedy ratownicy sprawdzali masyw do TOPR zadzwonili turyści, którzy byli w rejonie Wrót Chałubińskiego i w ich pobliżu spadły kamienie, a oni krzyczeli by nawzajem ostrzec się przed niebezpieczeństwem. Akcja została odwołana.

31.10.2015
Z Morskiego Oka do szpitala przewieziono turystę, który podczas zejścia z Rysów doznał urazu kolana.

02.11.2015
Po godz. 11:00 centrala TOPR została powiadomiona przez turystę o znalezionym plecaku na szczycie Giewontu. W plecaku były dokumenty należące do turysty z Dąbrowy Górniczej. Ratownicy udali się w rejon Giewontu. Poszukiwania właściciela plecaka nie przyniosły rezultatu.

03.11.2015
Ratownicy wyruszyli na poszukiwanie właściciela znalezionego plecaka na Giewoncie. Z pokładu śmigłowca dostrzegli zwłoki u wylotu Żlebu Szczerby, pod tzw. Blachami. Desant ze śmigłowca był niemożliwy. W akcji wzięło udział 9 ratowników. Mocno zmasakrowane zwłoki należały do 34-letniego turysty, który upadł z wysokości ok. 500 metrów. O tej porze roku wapienne skały na Giewoncie mogą stać się śmiertelnie groźne. Wystarczy chwila nieuwagi, by spaść w przepaść.

04.11.2015
Po godz. 17:00 w rejonie Pośredniego Goryczkowego dwoje turystów utknęło na szlaku. Z powodu braku światła proszą o pomoc . Trzy osobowa grupa ratowników wyruszyła im na pomoc. Akcja zakończyła się szczęśliwie po godz. 20:00.

06.11.2015
Na szlaku przy Siklawie 60-letni turysta z Poznania w wyniku poślizgnięcia i upadku doznał poważnego urazu stawu biodrowego. Poszkodowany śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

07.11.2015
Na Grzędzie Rysów wydarzył się poważny wypadek. W wyniku kilkudziesięciometrowego upadku poważnego złamania podudzia doznał turysta z Anglii. Turysta szczęśliwie zaklinował się na nodze, co uratowało go przed dalszym upadkiem. Ekipa sześciu ratowników udała się śmigłowcem. Trudna technicznie wyprawa trwała 1,5 godz.

09.11.2015
Z Morskiego Oka do szpitala przewieziono turystę z urazem stawu skokowego.

12.11.2015
Po godz. 23:00 do TOPR zadzwoniły turystki informując, że w rejonie Boczania spotkały na szlaku niedźwiedzia. Zalecono im, by powoli wycofały się w kierunku Kuźnic. Jak się okazało niedźwiedź nie miał wobec nich złych zamiarów i trzy turystki bezpiecznie o godz. 24:00 dotarły do Kuźnic.

13.11.2015
Urazu nogi doznał turysta w Dolinie Kondratowej. Został przewieziony do szpitala.

14.11.2015
Po godz. 15:00 z Kasprowego Wierchu kolejką zwieziono turystkę, która poślizgnęła się na zalodzonym odcinku szlaku i upadając doznała urazu kości ogonowej. Przekazano turystkę załodze karetki pogotowia.

14.11.2015
O godz. 17:20 do TOPR dotarła informacja, że podczas zejścia z Rysów pobłądził i wszedł w eksponowany teren z którego nie może się samodzielnie wydostać czeski turysta. Po roznowie telefonicznej z turystą ustalono, że pobłądził on w rejonie Buli pod Rysami i prawdopodobnie znajduje się pomiędzy Bulą i Tomkowymi Igłami. Z centrali wyruszyła 4-osobowa ekipa ratowników. O godz. 19:30 ratownicy będąc nad Czarnym Stawem dostrzegli turystę w eksponowanym terenie na lewo od Żlebu Orłowskiego. Po godz. 21:00 ratownicy wyszli nad Bulę pod Rysami i po założeniu stanowiska rozpoczęli opuszczanie jednego z ratowników do oczekującego na pomoc turysty. Z centrali z pomocą w transporcie, ciepłymi rzeczami dla turysty i dodatkowym sprzętem wyruszyła kolejna ekipa ratowników. W tym czasie intensywnie padał śnieg i wiał bardzo silny wiatr, co znacznie utrudniało akcję ratunkową. Zachodziła obawa, że w tych warunkach lekko ubrany turysta, oczekując na pomoc, szybko się wychłodzi. O godz. 22:30 ratownik po ponad 100-metrowym zjeździe dotarł do turysty i obydway zostali wyciągnięci na górne stanowisko. Tam mężczyzna został ubrany w ciepłe rzeczy i po ogrzaniu sprowadzono go do schroniska nad Morskim Okiem, gdzie cała ekipa dotarła o godz. 2:00 w nocy. Ponieważ turysta był w dobrym stanie, pozostawiono go w schronisku, a ratownicy przed godz. 4:00 rano powrócili do centrali. W akcji wzięło udział 11 ratowników. Okazało się, że turysta samotnie wyruszył o godz. 13>00 ze Szczyrbskiego Stawu na Rysy. Stamtąd postanowił zejść na polką stronę. Nie mając światła z zapadającym zmroku i padającym śniegu w rejonie Buli po Rysami zgubił szlak. Widząc światła schroniska zaczął schodzić wprost w dół. W eksponowanym terenie poślizgnął się na śliskich, stromych płytach, zsunął się kilkanaście metrów, zatrzymując na niewielkiej półce, tuż nad pionowym kilkudziesięciometrowym uskokiem. Może mówić o ogromnym szczęściu.

14.11.2015
O godz. 22:25 Do Doliny Pięciu Stawów Polskich wyruszyła 4-osobowa ekipa ratowników do turysty wymagającego pilnego transportu do szpitala. O godz. 0:10 ratownicy dotarli do schroniska i po zaopatrzeniu, w noszach francuskich rozpoczęli transport turysty pod Stawiarski Próg, skąd quadem zwieziono go na Wodogrzmoty i przekazano karetce pogotowia.

15.11.2015
O godz. 9:16 w schronisku w Roztoce z piętrowego łóżka spadł 10-letni chłopiec. Odniósł silne stłuczenie lub uraz kręgosłupa. Ratownicy karetką TOPR udali się do schroniska, udzielili pierwszej pomocy i przetransportowali chłopca do szpitala.

15.11.2015
Powyżej Łysej Polany ratownicy dostrzegli idącą drogą turystkę, która opisem przypominała poszukiwaną. Dziewczyna poprzedniego dnia wyszła w góry nikomu nie mówiąc dokąd idzie. Poszukiwana od rana miała wyłączony telefon, więc nie można było jej namierzyć. Ratownicy zawieźli na centralę poszukiwaną i przekazali ją oczekującym tam rodzicom. Poszukiwanie w którym udział brały cztery zespoły ratowników zostało odwołane w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu, Nosala i Kopieńca oraz Ścieżki nad Reglami od Chochołowskiej do Koscieliskiej.

15.11.2015
59-letnia kobieta skarżąca się na dolegliwości krążeniowe z Wiktorówek została przewieziona do szpitala.

27.11.2015
O godz. 15:32 do TOPR dotarła informacja, że na szlaku z Hali Gąsienicowej do Kuźnic, poniżej Boczania turystka doznała bolesnego urazu kolana. Z centrali Fuadem wyruszyła 2-osobowa ekipa ratowników. Po udzieleniu pierwszej pomocy ranną zwieziono do Kuźnic i dalej samochodem przewieziono do szpitala.

04.12.2015
Do TOPR zadzwonił turysta informując, że widział spadającą osobę, która najprawdopodobniej po śladach taterników zaczęła podchodzić pod wsch. ścianę Zadniego Kościelca, a potem trawersowała w kierunku Zawratowego Żlebu. Ratownicy desantowali się w pobliżu poszkodowanego. Po udzieleniu pierwszej pomocy, założono trójkąt ewakuacyjny, następnie wraz z ratownikiem windą wciągnięto na pokład śmigłowca i przetransportowano do szpitala. W wyniku poślizgnięcia na twardym śniegu i kilkunastometrowego upadku turysta doznał stłuczenia klatki piersiowej, kończyn oraz otarć.

05.12.2015
O godz. 9:34 do TOPR zadzwonił turysta informując, że podczas podejścia szlakiem na Rysy jego kolega poślizgnął się i zsunął po stromym twardym śniegu, zatrzymując się ok. 50 m nad Czarnym Stawem. Z pokładu śmigłowca ratownicy desantowali się w pobliżu 25-letniego turysty z Ożarowa Mazowieckiego. W wyniku uderzenia o wystające głazy doznał urazu kończyn, głowy, mocnych otarć i potłuczeń. Został przetransportowany do szpitala.

05.12.2015
O godz. 12:40 do TOPR zadzwonił turysta informując, że podczas zejścia z Krzyżnego do Doliny Pańszczycy upadł i zsunął się po stromym twardym śniegu doznając bolesnego urazu barku. Na pomoc poszkodowanemu wyruszyła grupa ratowników. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

05.12.2015
Turysta wędrujący w Dolinie za Mnichem zadzwonił do TOPR informując, że podczas upadku uderzył głową w wystające kamienie. Ma mocno krwawiącą ranę głowy. Na pomoc udali się ratownicy. Turysta został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

05.12.2015
O godz. 12:53 turysta widział jak Zawratowym Żlebem zsunęła się jakaś osoba. Ponieważ był niedaleko postanowił podejść i sprawdzić, czy jest potrzebna pomoc. Okazało się, że poza niewielkimi otarciami turyście nic się nie stało.

05.12.2015
O godz. 13:17 w rejonie Świnickiej Przełęczy w wyniku poślizgnięcia i upadku turystka wybiła bark. Poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do szpitala.

05.12.2015
Ratownicy udali się na Kozi Wierch po stronie Dolilny Pięciu Stawów, gdzie turysta nie był w stanie bezpiecznie zejść do Stawów.

05.12.2015
godz. 16:00 zadzwonił turysta, który dotarł do Murowańca i prosi o transport do szpitala, gdyż ma uraz stawu skokowego. Samochodem został przewieziony do szpitala.

07.12.2015
Podczas zejścia z Rysów turystka z Gdyni w wyniku 100-150 metrowego upadku doznała poważnych urazów kończyn i ogólnych potłuczeń. Po zaopatrzeniu urazów turystka została ewakuowana za pomocą śmigłowca do szpitala.

08.12.2015
Po godz. 19:00 do TOPR zadzwonili turyści, którzy zabłądzili przy schodzeniu ze Szpiglasowej Przełęczy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Ratownikom telefonicznie udało się naprowadzić turystów na właściwy szlak, którzy cało i zdrowo dotarli do schroniska.

11.12.2015
Po godz. 17:00 TOPR został powiadomiony o prawdopodobnym zaginięciu turysty w rejonie Żlebu z Krzyżnego. Mężczyzna ostatni raz był widziany przez swoich współtowarzyszy ok. godz. 15:30. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Zachodziło podejrzenie, że mógł spaść z lawiną. W tamten rejon z Zakopanego wyruszyła grupa ratowników wraz z psem przeszkolonym do poszukiwań w lawinie. Dodatkowo na centrali zaczęto organizować wyprawę ratunkową. Ze schroniska w Pięciu Stawach w rejon Buczynowej Dolinki wyruszyło dwoje pracowników schroniska. Na trawersie Doliny Buczynowej zauważono samotne światło. Ok. godz. 21:00 udało się nawiązać kontakt SMS-owy z poszukiwanym. Okazało się, że zgubił szlak. O godz. 21:30 pracownikom schroniska udało się odnaleźć turystę w rejonie trawersu pod Kozim Wierchem i po ogrzaniu doprowadzić do schroniska.

13.12.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala przetransportowano taternika, który poprzedniego dnia podczas wspinaczki doznał urazu stawu skokowego.

22.12.2015
O godz. 11:17 do TOPR zadzwonił turysta informując, że w trzy osoby znajdują się w rejonie Skrajnego Granata, a przed chwilą jeden z nich spadł stromym, zalodzonym terenem. Po chwili udało im się nawiązać kontakt telefoniczny z poszkodowanym, który jest jedynie poobijany. Ratownicy z pokładu śmigłowca dostrzegli dwóch turystów na Pańszczyckiej Czubie. Po desancie jeden z ratowników zjechał do oczekującego na pomoc. Turysta został podebrany na pokład śmigłowca i przetransportowany do Zakopanego. Trudności terenu i warunki przerosły umiejętności ratowanych turystów.

22.12.2015
godz. 13:17 do TOPR zadzwoniło dwoje turystów, którzy mimo posiadanych raków, czekanów i liny utknęli w trudnych warunkach na szlaku w Koziej Dolince. Ekipa ratowników została przetransportowana śmigłowcem. Asekurując, ratownicy opuścili turystów w bezpieczne miejsce. Ze względu na wzmagający się wiatr niemożliwy okazał się transport śmigłowcem. O godz. 17:10 ratownicy z turystami dotarli do Murowańca. Okazało się, że nie wystarczy posiadać sprzęt, ale konieczne są umiejętności wędrowania zimą w trudnych warunkach.

23.12.2015
Na szlaku na Grzesia turysta złamał nogę. Ratownicy w noszach znieśli go do schroniska, skąd samochodem przewieziony został do szpitala.

24.12.2015
O godz. 12:00 do TOPR zadzwoniła turystka informując, że przed chwilą podczas zejścia z Granatów jej mąż poślizgnął się i upadając doznał złamania ręki, stłuczenia bioder i zranił twarz, a teraz schodzą do Murowańca. Po udzieleniu pierwszej pomocy w Murowańcu poszkodowany został samochodem przewieziony do szpitala.

24.12.2015
O godz. 14:14 turysta znajdujący się na szlaku poniżej Boczania w wyniku upadku doznał kontuzji nogi. Ratownik Fuadem zwiózł rannego do Kuźnic i przekazał karetce pogotowia.

25.12.2015
O godz. 12:30 do TOPR zadzwonił turysta informując, że przed chwilą podczas zejścia ze Świnicy w kierunku Zawratu z rejonu łańcuchów odpadł jego kolega. Zsunął się stromym skalno-lodowo-śnieżnym terenem aż nad Zadni Staw. Nie rusza się i nie odpowiada na wołanie. Ratownicy desantowali się w pobliżu leżącego mężczyzny w średnim wieku. Ze względu na wielonarządowe, śmiertelne urazy odstąpili od resuscytacji. Zwłoki zostały przetransportowane śmigłowcem. Najprawdopodobniej turysta będąc w eksponowanym terenie zawadził rakiem o rak, stracił równowagę i zsuwając się, uderzał w wystające głazy i skalne progi.

26.12.2015
W Dolinie Roztoki turystka doznała bolesnego urazu stawu skokowego. Została przetransportowana do szpitala.

28.12.2015
Przed godz. 14:00 matka z rocznym dzieckiem została zwieziona na Palenicę Białcząńską, ze względu na zalodzoną drogę, która uniemożliwiała bezpieczne poruszanie się.

28.12.2015
O godz. 14:20 z Suchej Przełęczy dwóch turystów zsunęło się z Suchej Przełęczy do Doliny Cichej. Jeden z nich zatrzymał się po kilkudziesięciu metrach i wyszedł o własnych siłach na Suchą Przełęcz, a z drugim nie było kontaktu. 8-osobowa ekipa ratowników HZS pospieszyła z pomocą. O godz. 15:45 ratownicy dotarli do poobijanego i poobcieranego turysty, który zsunął się kilkaset metrów. Po udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Popradzie.

29.12.2015
O godz. 17:00 do TOPR zadzwonił turysta informując, że podczas schodzenia Żlebem Kulczyńskiego z żoną i dwójką dzieci, żona straciła równowagę i zsunęła się w dół żlebu i nie ma z nią kontaktu. O godz. 19:30 ratownicy pod wylotem żlebu dotarli do zwłok turystki, która w wyniku upadku doznała śmiertelnych obrażeń. Trzech ratowników asekurując, sprowadziło ojca z dziećmi do Murowańca. Akcja zakończyła się około 22:00. Brało udział 14 ratowników. Mimo posiadanych raków i czekana poślizgnięcie się na zalodzonym odcinku szlaku okazało się śmiertelne.

30.12.2015
O godz. 7:04 do TOPR zadzwonił turysta informując, że w czasie podejścia z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch zsunęła się po stromym śniegu turysta, uderzając po drodze w wystające kamienie. Jest nieprzytomna. Ekipa ratowników ze schroniska w Pięciu Stawach pospieszyła z pomocą oraz śmigłowiec z Zakopanego. Po desancie ratownicy rozpoczęli zabiegi resuscytacyjne turystce, która doznała wielu obrażeń. Niestety, nie udało się jej uratować.

30.12.2015
Z Hali Gąsienicowej do szpitala zostało przewiezionych troje turystów, którzy doznali urazu nóg w wyniku poślizgnięć i upadków.

30.12.2015
Po godz. 11:00 podczas wejścia na Grzesia w wyniku poślizgnięcia i upadku urazu nogi doznał turysta. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

30.12.2015
O godz. 12:53 podczas wyjścia z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch turysta zsunął się po stromym, twardym śniegu doznając urazu nogi, mocnych otarć i potłuczeń. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

30.12.2015
Podczas wędrówki szlakiem do schroniska Ornak turystka upadła na zalodzonym odcinku drogi, uderzając głową o lód i kamienie. Na chwilę straciła przytomność. Po odzyskaniu przytomności została samochodem zwieziona do Kir a dalej karetką do szpitala.

30.12.2015
Po godz. 14:00 z Kobylarzowego Żlebu przetransportowana śmigłowcem została turystka, która upadając na zalodzonym odcinku szlaku doznała urazu nogi. Turystka nie posiadała raków ani czekana.

30.12.2015
Przed godz. 15:00 w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu turysta w wyniku poślizgnięcia i upadku doznał urazu nogi. Został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

30.12.2015
O godz. 17:36 do TOPR zadzwonił jeden z turystów informując, że wraz z dwoma kolegami, którzy byli związani liną, schodzili z Przełęczy Mięguszowieckiej pod Chłopkiem. Mężczyzna idący jako pierwszy poślizgnął się na lodzie, spadł w kierunku Sanktuarium Kazalnicy i zawisł na linie, która szczęśliwie zaczepiła się o kamień i nogę drugiego kolegi. Wiszący na linie nie odzywa się, prawdopodobnie podczas upadku i uderzenia o skały stracił przytomność. Koledzy nie byli w stanie mu pomóc, gdyż nie potrafili zbudować stanowiska, które zabezpieczyło by ich w wiszącego na linie przed upadkiem. Z Morskiego Oka wyruszyła dwójka pełniących dyżur ratowników, a z centrali wyjechało 13 ratowników. Przed godz. 21:00 ratownicy dotarli na miejsce wypadku i zabezpieczyli turystów. Kolejna ekipa ratowników po założeniu stanowiska zjechała do wiszącego nieprzytomnego turysty. Rozpoczęto wyciąganie mężczyzny i zabiegi resuscytacyjne. Również powiadomiono centrum Hipotermii w Krakowie, gdyż turysta był mocno wychłodzony. Poproszono o przylot śmigłowca Z HZS, który może latać nocą w górach. Przed godz. 4:00 rano śmigłowiec przetransportował turystę do szpitala w Zakopanem, gdzie czekał zespół z Centrum Hipotermii z odpowiednią aparaturą. Dwóch pozostałych turystów sprowadzono do schroniska w Morskim Oku. Akcje ratownicze prowadzone były w bardzo trudnych warunkach, przy sporym zalodzeniu, w eksponowanym terenie i trwały prawie 12 godzin. Udział wzięło 15 ratowników oraz załoga śmigłowca i ratownicy wspomagający organizacyjnie działanie wyprawy. Niestety, ze względu na obrażenia, jakich doznał turysta podczas upadku, nie udało się go uratować.

31.12.2015
O godz. 13:11 podczas podejścia na Szpiglasową Przełęcz od strony Doliny Pięciu Stawów obsunęła się po śniegu turystka. Poobijaną i poobcieraną turystkę śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

31.12.2015
Podczas zejścia z Ciemniaka turysta obsunął się na stromym śniegu o lodzie. Został przetransportowany do szpitala.

31.12.2015
O godz. 14:37 dwaj turyści schodząc z Liliowego na Halę Gąsienicową zsunęli się po stromym śniegu i zjechali aż nad Zielony Staw doznają mocnych otarć, ran głów i twarzy oraz mocnych potłuczeń. Zostali doprowadzeni przez ratowników do Murowańca i stamtąd przewiezieni do szpitala.

31.12.2015
Po godz. 21:00 z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystę, który idąc na Krzyżne, zsunął się po śniegu uderzając w wystające głazy, doznając mocnych otarć i potłuczeń.

wypadki w Tatrach

rok 2006

wypadki w Tatrach

rok 2007

wypadki w Tatrach

rok 2008

wypadki w Tatrach

rok 2009

wypadki w Tatrach

rook 2010

wypadki w Tatrach

rok 2011

wypadki w Tatrach

rok 2012

wypadki w Tatrach

rok 2013

wypadki w Tatrach

rok 2014

wypadki w Tatrach

rok 2015

wypadki w Tatrach

rok 2016 w opracowaniu

wypadki w Tatrach

rok 2017 w opracowaniu